Sporun hem beden hem akıl sağlığımıza faydaları saymakla bitmez. Çoğumuzun spor yaparken ki önceliği kilo korumayla ilgili olsa da, spor yapmak sadece kilo vermek ve verdiğimiz kiloyu korumaya yardımcı olmakla kalmaz, bununla beraber, kalp sağlığımızı destekler, kansere yakalanma riskini düşürür, kaşlarımızı ve kemiklerimizi güçlendirir, daha enerjik olmamızı sağlar, yaşam kalitemizi arttırır ve yaşam süremizi uzatır. 

Bu kadar yararını saydığımız sporu yapmak için birçoğumuz spor salonlarına üyelik kaydı oluşturup, zamanlarımızı ayarladığımız anlarda alıveriyoruz kendimizi dört bir yanı duvar olan salonlara. Şüphesiz oralarda spor yapıyo olmanın da avantajları çok olmakla beraber, kişisel tercihim açık alanda bazen düşük, bazen yüksek tempoda yürüyüş yapmak oluyor. Her an herhangi bir parkta bu yürüyüşü yapabilecek olmak da zihnimi oldukça rahatlatıyor. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin de, 2 yıl önce parklarda “Sağlıklı Adımlar Sağlıklı Başkent” sloganıyla başlattığı ve ücretsiz olan “Parklarda Spor Etkinlikleri”,  Ankaralıların yoğun ilgileri ve memnuniyetlerinden dolayı, bu sene de aktif olarak devam ediyor.
 
Başkentlilerin sağlıklı yaşam ve spora teşvik edilmesi amacıyla çeşitli projeleri hayata geçiren Ankara Büyükşehir Belediyesi, 26 Temmuz-30 Eylül 2023 tarihleri arasında beden eğitimi öğretmenleri ve uzman antrenörler eşliğinde belirlenen 15 noktada spor faaliyeti gerçekleştiriyor. Spor yapmak isteyen Ankaralılar; pazartesi, çarşamba ve cuma günleri 08.30-10.30 saatleri arasında ücretsiz spor etkinliğine katılabiliyorlar.

Ankaralıların yoğun talepleriyle uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleşen Parklarda Spor Etkinlikleri, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait parklarda 30 Eylül 2023’e kadar sürecek. Vaktini ayırıp katılmak isteyenlere şimdiden iyi sporlar dileyip, hemen “Sağlıklı Adımlar, Sağlıklı Başkent” sloganıyla gerçekleştirilen ücretsiz spor etkinliğinin düzenlendiği parkları buraya bırakıyorum: 

-Cemre Parkı
-Zeynepcik Parkı
-Vedat Dolakay Parkı
-Ümitler Kadın Lokali Çevresi
-Kurtuluş Parkı
-Seğmenler Parkı
-Şafaktepe Parkı
-Adnan Ötüken Parkı
-Altınpark
-Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi Çevresi
-Dikmen Vadisi Parkı
-Harikalar Diyarı Parkı 7. Kapı
-Harikalar Diyarı 3. Kapı
-GOP Parkı
-Şehit Uzman Çavuş Özgür Can İnce Parkı