Kış, Sonbaharı devirip, Ocak ayına adım atınca! Bizim Yozgat’ın arabaşı ikram ve toplantıları başlar…

Kış, Sonbaharı devirip, Ocak ayına adım atınca! Bizim Yozgat’ın arabaşı ikram ve toplantıları başlar… Köy dernekleri, İlçe STK’ları sırasıyla hemşehrilerimize davette bulunurlar. Geçenlerde ilk daveti Çiğdemli’den aldım. Hüseyin Nazlı ağabeyimizin kızı Mürüvvet hanımın davetine İstanbul’da olduğumdan, iştirak edememiştim…

Sorgun Platformu’nun genç ve çalışkan Başkanı, kıymetli Serdar Uslu’dan hem mesajla hemde sözlü davet aldım, kardeşim Fevzi Öztürk, öğretmen yazar Siyami Yozgat ve Murat Bayar’la birlikte, Yozgat Vakfı yerleşkesine birlikte gittik. Başta değerli ve Vefalı Başkanımız Ahmet Koç, Prof. Mustafa İlbaş, yeğenimiz Serdar Uslu tarafından sıcak bir ilgiyle karşılandık.., Kıymetli kardeşim Devlet Aksoy’un sunumu ile gece başladı… Devlet Öğretmen-yazar olacağına sunucu, taktimci olsaymış bu iştende epey ekmek yermiş. Kendini kutlarım. 

Sayın İlbaş, Sayın Bayar ve Sorgun Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Erkut EKİNCİ birer konuşma yaptılar. Birlik beraberlik vurgulandı. Değerli kardeşimiz Devlet AKSOY, Sorgunun yetiştirdiği ve ilk Profesörlerinden Rauf Yücel ağabeyin, “İğdeler Sokağı” kitabının tanıtımını yaptı. Daha önceleri bir çok esere imza atmış olan, Rauf ağabeyimizin kulağınıda epey çınlattık . 500 sayfayı aşkın “İğdeler Sokağı” insanı alıp çocukluğuna götürüyor. Sorgun’u baştan aşağı gezmiş oluyorsunuz. “İğdeler Sokağı’nda” aşk, üzüntü hepsi bir arada kurgulanmış.

X X X

Gecede gözümüz, Sorgun’un yetiştirdiği değerlerden, Prof.Dr. Taner Demirer ile Bekir Büyükyılmaz’ı aradı; Bekir Büyükyılmaz kardeşimizin acısı halen taze olduğundan katılamamıştı. Prof.Dr. Taner Demirer’de sanırım bir unutkanlık neticesi haberdar edilmemişti…

Gecede Devlet Şenkazan, Metin Yücel bizim Sadık Ekinci ile ayak üstüde olsa sohbet imkanı yakaladık!... Eski günleri andık. İnsanın doğduğu toprakların dostlarıyla bir arada olmasının zevkini hiçbir yerde tatmak mümkün olmuyor. Bu bağlamda başta Serdar USLU olmak üzere emeği geçen tüm dostlarımıza çok teşekkür ederim. Birlikten güç, güçten kuvvet doğarmış.