Emre Budak'ın yönetmenliğini üstlendiği filmin senaryosu Hasan Göktaş tarafından kaleme alınmıştır. Oyuncu kadrosunda Erdağ Yenel, İbrahim Aymergen, Cezmi Baskın, Tuna Orhan, Defne Yalnız, Hüseyin Elmalıpınar ve Gökay Müftüoğlu gibi isimler yer almaktadır. Filmin tamamı Ankara’da Çinçin Bağları Mahallesi ve civarında çekilmiştir.

1982 doğumlu olan Fehmi Kır, Çinçin'de dünyaya gelmiştir. Bir gecekonduda yaşayan Fehmi, yaşlı annesi ve hasta babasıyla birlikte hayatını sürdürmektedir. Diğer mahalle çocukları gibi Fehmi de genç yaşta okulu bırakmak zorunda kalmış ve sokakta yapılabilen her türlü işte çalışmıştır. On dört yaşındayken, mahalle arkadaşları Ramo ve İbo ile birlikte hurdacıya satmak için çaldıkları rögar kapağı nedeniyle dört yıl boyunca Ulucanlar Cezaevi'nde hapis yatmıştır. Bu olumsuz deneyimin ardından Fehmi, hırsızlığa son verme kararı almıştır. Bu arada kentte gerçekleşen kentsel dönüşüm, mahallenin bir kesimini yıkmış; bu değişiklik sonucunda İbo ve Ramo, borçlanarak yeni inşa edilen bloklara taşınmışlardır. Aynı zamanda adı Tam-Gaz İnşaat olan bir firma çıkmış ve kalan kısmı da yıkmayı amaçlamaktadır. Toplantı sonrasında Fehmi ve beraberindekiler, bu durumun kaçınılmaz olduğunu idrak ederler ve alternatif bir plan oluşturma yoluna giderler.

İnternet platformunda ilk kez gözler önüne serilen 'Yolunda A.Ş Bir Ankara Hikayesi', gösterime girdiği ilk gününden başlayarak sosyal medyada hızla bir fenomen haline dönüştü ve izlenme rekorlarına ulaşarak büyük bir başarı sağlamıştır.

Beyazperde platformunda film eleştirmeni olarak yazılar yazan Ali Ercivan film hakkında yazdığı yazının bir kısmında şunları yazmıştır; “Filmin (ve daha önce dizinin) yönetmenliğini yapan Emre Budak, Yolunda A.Ş.’yi hayata geçiren ana ekipten bu sektörde tecrübesi olan tek isim. Daha önce Memleket Meselesi filminde oyunculuk yapmış. Oyuncu olarak buradaki performansı da gayet başarılı. Onunla birlikte İbrahim Aymergen, Bahardır Çalı ve özellikle bu serinin başrolünü üstlenen Erdağ Yenel için de aynı şey söylenebilir. Burada anahtar kelime doğallık. Son dönemde internet üzerinden bu tür çıkışlar yapan birçok ismin başarısı burada saklı. Aktörlük yapmıyorlar. Kamera karşısında doğal ve rahatlar. Ve gündelik yaşamlarındaki komiği olduğu gibi yansıtma yetenekleri var. Sevilmelerinin sebepleri bunlar. YouTube’dan veya Vine’dan ünlü olan farklı isimler var. Kimi kentli ve genç bir mizahı farklı formatlarda, çoğunlukla kısa kliplerle akıllı telefon ve bilgisayarlarımıza taşıyor. Yolunda A.Ş. ekibi gibi Ankara’nın mahalli konuşma biçimlerini, kentin kenarında kalmış kültürlerini mizah aracı haline getiren de çok genç var. Bu ekibi başından beri ayrı kılan ise kendilerini yedi saniyelik skeçlerle değil, farklı uzunluklarda da olsa başı sonu olan öykülerle ifade etme dertleri.”

Ankaralı çoğu insanın bildiği ve kimilerinin gitmeye bile çekindiği Çinçin Mahallesi’nde, böylesine zorlu bir işe giren ekip büyük oranda başarılı bir film çıkartmış diyebiliriz.