Yaşanabilir bir dünya için sanat teması ile 17 Kasım tarihinde 26. Ankara Tiyatro Festivali başladı. Festival 17-27 Kasım tarihleri arasında Başkentli tüm sanatseverlerle buluşacak. 

17 Kasım Cuma günü 19.00’da Çankaya Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde açılış töreni ile başlayacak festivale, Çankaya Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da destek oluyor. 

26. Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında 26 oyun tiyatroseverler için perdesini açacak. 

Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde start verilen festivalin ikinci günü, 18.00’da ODTÜ Mimarlık Amfisi’nde gerçekleşecek olan “Gökyüzüne Çıkan Kökler” oyunu devam edecek. 

Tiyatro festivali için gerçekleştirilecek törende onur ödülü ve emek ödülleri de sahiplerine sunulacak. Festival Onur Ödülü tiyatro sanatçısı Orhan Aydın’a, Emek Ödülü ise tiyatro sanatçısı Mehmet Ulusoy’a takdim edilecek. 

Uluslararası düzeyde gerçekleşen Ankara Tiyatro Festivali, dünyanın birçok ülkesinden katılan tiyatro toplulukları, üniversite tiyatro toplulukları, özel tiyatrolar, Belediye Şehir Tiyatroları ve amatör tiyatrolarla izleyicileri renkli bir seyir imkanı ile buluşturuyor.

10 gün sürecek olan festival programında, 17 Kasım 2023 tarihinde ‘Gecenin Ardından’, 19 Kasım 2023 tarihinde ‘Sabit Efendi Yahut Tuvalet Kağıdının Bilinmeyen Tarihçesi’ ve 26 Kasım 2023 tarihinde ‘Film Anlatıcısı Kız’ oyunlarını Çankaya Belediyesi’nin destekleriyle ücretsiz olarak izlenebilecek. Ücretli olan diğer oyunların biletleri de www.biletinial.com uygulamasından satın alınarak izlenebilecek.

Amacı tiyatro sanatını tanıtmak ve sevdirmek, var olan özel ve amatör tiyatro topluluklarını desteklemek ve motive etmek, toplumla tiyatro sanatı arasındaki bağı güçlendirmek olan festivalin bu amaçlarına ulaşması ve yaşanabilir bir dünya için sanatın her daim desteklenmesi umuduyla. 

Sanatla kalın.