Yargı dizisinin başarılı senaristi Sema Ergenekon sosyal medya gündeminden düşmüyor. Peki Sema Ergenekon kimdirSema Ergenekon nereliSema Ergenekon kaç yaşındaSema Ergenekon neden gündem de?

Sema Ergenekon (3)

Erken Yaşamı ve Kariyer Başlangıcı: Ankara'da 9 Nisan 1977'de doğan Sema Ergenekon, Türk televizyon dünyasının önde gelen senaristlerinden biri olarak bilinir. Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi'nde Dramatik Yazarlık Bölümü'nden mezun oldu ve 2005 yılında televizyon dizilerinde senaryo yazmaya başladı.

Sema Ergenekon (2)

Başarılı Senaryoları: Ergenekon'un kaleme aldığı senaryolar arasında "Dolunay", "Gümüş", "Sıla", "İyi ki Varsın", "Yer Gök Aşk", "Kara Para Aşk", "Sevdam Alabora", "Sana Kalbimi Verdim", "Menajerimi Ara" ve en son olarak büyük ses getiren "Yargı" dizisi bulunmaktadır.

Sema Ergenekon (1)

Ödülleri: Sema Ergenekon, senaryo yazarlığındaki başarısıyla 41. ve 48. Altın Kelebek Ödülleri'nde "En İyi Senarist" ödülünü kazanmıştır. Ayrıca, "Yargı" dizisiyle 51. Uluslararası Emmy Ödülleri'nde "En İyi Telenovela" ödülünü aldı.

Maurizio Sarri kimdir? Maurizio Sarri Beşiktaş'a gelecek mi? Maurizio Sarri kimdir? Maurizio Sarri Beşiktaş'a gelecek mi?

Özel Hayatı: Ünlü senarist, aynı zamanda Yargı dizisinde Eren Komiser olarak görev alan Uğur Aslan ile evlidir. Uğur Aslan aynı zamanda Kanal D'de yayınlanan "Afara" programının sunucusudur. Çiftin uzun yıllara dayanan mutlu bir evliliği vardır ve üç çocukları bulunmaktadır.

Sosyal Medya Gündemi: Sema Ergenekon, son zamanlarda Yargı dizisindeki bir sahne nedeniyle sosyal medyada gündeme gelmiştir. Dizideki bir karakterin toplu tecavüz ve şiddet sahnesini yazması ve cesedinin denize atıldığı sahneyi kaleme alması, tartışmalara neden olmuştur.

Sema Ergenekon, Türk televizyon dünyasının önemli bir ismi olarak hem başarılı senaryolarıyla hem de özel hayatıyla dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

Kaynak: Haber Merkezi