Vatandaşlar, günlük akaryakıt fiyatlarındaki değişimleri yakından takip ediyorlar. Bugün itibarıyla, akaryakıt litre fiyatlarında önemli bir değişim yaşandı.

1606285042030 Benzin

Motorine 12 kuruş zam yapılarak litre fiyatı artırıldı. Bu fiyat artışı, bugün itibarıyla pompaya yansıdı ve motorin litre fiyatı İstanbul'da 40.44 TL'den satılmaya başlandı. Ancak, otogaz kullanıcılarını sevindiren bir haber geldi; otogaz litre fiyatına 1 lira 7 kuruş indirim yapıldı. Bu indirimli fiyatlar, gece yarısından itibaren pompalarda geçerli olacak.

benzin (3)

Benzin grubunda ise fiyat değişikliği beklenmiyor. Benzinin litresi ortalama 41.44 TL'den satılmaya devam ediyor.

Akaryakıt fiyatları, Brent petrol fiyatları ve döviz kurlarındaki değişikliklerin yanı sıra, Türkiye'deki gümrüksüz rafineri fiyatı, ÖTV ve EPDK payları gibi birçok faktöre bağlı olarak belirleniyor.

benzin2

Lezita “Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı 2023” araştırmasında zirveye tırmanıyor Lezita “Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı 2023” araştırmasında zirveye tırmanıyor

Vatandaşlar, akaryakıt fiyatlarındaki bu değişimleri dikkate alarak araçlarına yakıt alırken daha bilinçli bir şekilde hareket edebilirler.

Kaynak: Haber Merkezi