Ankara Büyükşehir Belediyesi; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı temalı şiir yarışması düzenliyor. Başkentli gençlere özel düzenlenen yarışmaya son başvuru günü 23 Ekim... Gençlerin kültür, sanat, şiir ve edebiyata olan ilgisinin artırılması amacıyla yapılan bu tür çalışmalar oldukça önem arz ediyor.

Başkentli gençlere özel olan ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı temalı yarışmaya başvuruları kaçırmayın gençler. Ankara’nın başkent oluşunun 100. yılının kutlanacağı 13 Ekim 2023 Cuma günü başlayacak.

14-20 yaş arasındaki gençlere açık olan yarışmaya katılmak isteyenler başvurularını 23 Ekim 2023 tarihi mesai bitimine kadar yapabilecek.

Ankara’da yaşayan gençlerin sanata teşvik edilmesi amacıyla düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı temalı şiir yarışmasında; katılımcılara ait şiirler dil, üslûp, anlatım ve estetik yönünden değerlendirilecek ve 6 kazanan belirlenecek.

Belirlenen 6 şiir, 29 Ekim ve haftasında Ankara Büyükşehir Belediyesinin sosyal medya hesapları ve basın bülteninde yayınlanırken şiirlerin sahipleri ve aileleri Akçakoca Sosyal Tesisleri’nde tatil ve kitap seti ile ödüllendirilecek.