Mamak Belediyesinde gençler “İşin Mutfağında” buluşuyor. İnovasyon ve Teknoloji Müdürlüğü bünyesinde kurulan Mamak Füzyon gençlere yeni ufuklar kazandırmaya devam ediyor. Mamak Füzyon; bu yıl ilkini düzenleyeceği İŞİN MUTFAĞI ile Ankara'da bulunan tüm öğrenci topluluklarını bu etkinliğe davet ediyor. İşin Mutfağı, öğrenciler için bir network etkinliği niteliğinde olacak. Ana amaç öğrenci topluluklarının kendi üniversite ekosistemleri dışında Ankara'da bulunan 21 üniversite ekosistemi ile de iletişim kurabileceği bir network ağı sağlamak.thumbnail_foto1

Ankara'da ilçe belediyelerine hangi adaylar başvurdu Ankara'da ilçe belediyelerine hangi adaylar başvurdu

Öğrencilerin ortak proje, program ve etkinlik fikirlerini paylaşabileceği, yeni ufuklar kazanacağı bu anlamlı etkinlik, Musiki Muallim Mektebi’nde gerçekleştirilecek. 

28 Ekim Cumartesi günü saat 12:00’de başlayacak İŞİN MUTFAĞI etkinliğine tüm gençlerimizi bekliyoruz.

“Sezgilerinin yolundan gidecek gençler yetiştirmek istiyoruz”

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Şehirler de canlıdır, şehirlerin de ruhları vardır. Şehir seni tanımlar, sen şehri tanımlarsın.  İşte bu nedenle şehirlerimize gençlerimizin heyecan ve coşkusunu ortak ediyoruz. Sürekli fikir üretiyor, gençlerin fikirlerini hayata geçirmelerine fırsat sağlıyoruz. Mamak Belediyesi olarak kalbinin ve sezgilerinin yolundan gidecek, vatana, millete ve ailesine hayırlı gençler yetiştirmek için çalışıyoruz. Milli teknoloji hamlesinin ruhuna uygun olarak İnovasyon ve teknoloji müdürlüğü kuruluşunu yaparak faaliyete geçirdik. Özellikle gençlerimiz için hazırladığımız Mamak Füzyon’u bilgi ve teknolojinin gittiği yeri yakalamak ve gençlerimize bunun eğitimini vermek üzere hazırladık. Mamak Füzyon’da bilim ekosisteminin canlandırılması için eğitim çalışmaları yürütüyoruz.  Geleceğimizin güvencesi, yarınlarımızın emanetçileri evlatlarımızın, modern çağın ve teknolojinin bilgi birikimi ile donatılmaları ve eğitilmeleri bizim için önemli. Birçok etkinlik ve program bu yüzden yapılıyor. Mamak Füzyon bu kez Başkentteki tüm öğrenci topluluklarını İşin Mutfağına davet ediyor. Ben de gençlerimizi bu anlamlı etkinliğe davet ediyorum” dedi.

Haber - Harutyun ÇERME