Deprem bölgeleri için elinden gelenin fazlasını yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi bugün başlayacak olan bir organizasyon için kolları sıvadı

Ankara Büyükşehir Belediyesi depremde zarar gören Kahramanmaraşlı esnaflara destek olmak için dayanışma günleri düzenleyecek. Bugün ANFA Fuar ve Kongre Merkezi’nde başlayacak olan ‘Kahramanmaraş Dayanışma Günleri’nde bölgeden gelen 100 esnafın satış yapması planlanıyor. 


Son günlerde duyduğum en iyi haberlerden biri olmakla beraber Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesabından dayanışmaya ilişkin şunları söylüyor: “Sevgili ailem, Kahramanmaraşlı depremzede esnafımızın satış yapacağı Kahramanmaraş Dayanışma Günleri 17 Mart'ta başlıyor, ucu açık şekilde devam edecek. Hepinizi desteğe davet ediyorum.”


Altınpark ANFA Fuar ve Kongre Merkezi’nin A Salonu da dayanışma günlerine özel olarak düzenlendi. 2 bin 400 metrekarelik alanda 16-18-21 ve 24 metrekarelik satış alanları depremzede esnaf için hazırlandı.


Dayanışma günlerinde ürünlerini Ankaralılarla buluşturacak 100 esnafa ABB tarafından lojistik destek sağlanıyor. ABB ayrıca Ankara’ya gelecek olan Kahramanmaraşlı esnaf ve yanlarında getirecekleri 2 kişinin konaklama ihtiyacını da karşılayacak.


Kahramanmaraş Dayanışma Günlerinde; antika, ayakkabı, baharat, bakır, çanta, deri, giyim, seramik, gümüş, saat, kozmetik, kuruyemiş, kuyumcu, oyuncak, restoran, şarküteri, şekerleme, seyahat acentesi, süt ürünleri, tatlı-dondurma, yöresel ürünler ve züccaciye gibi farklı iş kollarında faaliyet gösteren esnaflar ürünlerini satacak.


Kahramanmaraş Dayanışma Günleri 17 Mart 2023 Cuma günü kapılarını açarken, 10.00-22.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Haydi Ankaralılar sıra sizde, sıra depremzede esnafa destek olmakta…