Mansur Yavaş, Başkentlilerle birlikte milli maçı izledi! Mansur Yavaş, Başkentlilerle birlikte milli maçı izledi!

Yenimahalle Zabıta Merkez Karakol Amirliği’nde,kurban alanına gelecek ve satış yapacak vatandaşlar arasında, Ankara 46. Noterliği tarafından yapılan çekilişle bu yıl Yakacık’ta 141’i büyükbaş, 39’u küçükbaş olmak üzere toplam 180 çadır yeri belirlenmiş oldu. Buna göre Başkentte kurbanlarını kesecek olan vatandaşlar için 5 bin 680 büyükbaş, 6 bin küçükbaş olmak üzere 11 bin 680 kurbanlık Yakacık’ta görücüye çıkacak.

G V N 0220

Yetkililer besicilere uyarılarda bulundu

Kura çekimi öncesinde 180 besiciye uyarılarda bulunan yetkililer, “Yaşını doldurmayan ve pasaportu olmayan kurbanlıklar alana alınmayacaktır. Her biriniz önce kendi sağlığınız sonra da alana gelecek vatandaşlarımızın sağlığı için çadırlarınızı temiz tutalım. Alana kurbanlık hayvanların girişleri 08.00- 17.00 saatleri arasında yapılacak. Gece alana hayvan girişi yapılmayacak” dedi.

G V N 0245

Bu yıl 180 çadırın kurulacağı Yakacık’ta parsel çizimi ve numaralandırma işlemleri, alan düzenlemesi, temizlik ve bakım çalışmaları da tamamlandı. 31 Mayıs’takurulacak olan çadırlara hayvan girişleriise 1 Haziran tarihinde başlayacak.

Kaynak: Haber Merkezi