Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen diploma töreninde öğrencileri ve aileleri Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da yalnız bırakmadı.

Yenimahalle Kreşlerinde Mezuniyet (4)

Babalarıyla birlikte zeybek oynadılar

Yenimahalle’de Çerkesler'in kültür rüzgarı Yenimahalle’de Çerkesler'in kültür rüzgarı

Atatürk Çocukları Korosu ile başlayan etkinlik, miniklerin yöresel ve modern dans gösterileriyle devam etti. Sergiledikleri başarılı performansla ailelerine ve izleyicilere keyifli anlar yaşatan minikler,  Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş'ı da türkülerinden oluşan muhteşem bir dans tiyatrosu ile andı.

Etkinlikte miniklerin babalarıyla birlikte oynadıkları zeybek gösterisi de büyük beğeni topladı.

Yenimahalle Kreşlerinde Mezuniyet (3)

Okul öncesi, eğitim hayatının temelini oluşturuyor

Programda minik öğrencilere ve ailelerine seslenen Başkan Yaşar, Yenimahalle’de eğitime büyük yatırımlar yaptıklarını kaydetti ve “Bugün ilçemizin dört bir yanına açtığımız 12 kreşimizden 3 bine yakın çocuğumuz faydalanıyor. Eskiden kreşler çalışan anneler içindi. Ama artık okul öncesi eğitim başarılı bir eğitim hayatının temelini oluşturuyor. Bu yüzden her çocuğun okul öncesi eğitim alması lazım. Eğitime büyük önem veriyorum. Bunun yanında çocuklarımızın eğitimine sadece anaokulu döneminde değil üniversiteye hazırlık sürecine kadar bütün dönemlerinde ücretsiz etüt ve kurs merkezlerimizle de destek oluyoruz. Olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Yenimahalle Kreşlerinde Mezuniyet (1)

Yaşar, etkinliğin sonunda düzenlenen kep atma töreninde miniklerin mezuniyet heyecanına ortak oldu.

Yenimahalle Kreşlerinde Mezuniyet (2)

Kaynak: Haber Merkezi