Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Nevzat Demir Tesisler'inde gerçekleştirilen antrenmanda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Gündeme dair değerlendirmelerde bulunan tecrübeli çalıştırıcı, birçok konu hakkında konuşurken, ilginç açıklamalarda bulundu.

"SAYIMIZ ÇOK AZ" 

"Milli arada sayımız çok az" diyen Güneş "12 oyuncumuz milli takımlarda. 2 tane genç oyuncumuz geri geldi. Salih Uçan da özel durumu nedeniyle yarın gelecek. Tayyip Talha'nın sakatlığını biliyorsunuz, derbiye yetişir mi bilemiyoruz. Valetin Rosier boğazından ameliyat oldu. Gedson dişinden ameliyat oldu." şeklinde konuştu.

Filenin Sultanları, Güney Kore maçını galibiyetle tamamladı Filenin Sultanları, Güney Kore maçını galibiyetle tamamladı

"DELE ALLI'YE ULAŞAMIYORUZ" 

Öte yandan bugün kendisine verilen iznin dolduğu ve neden takıma katılmadığı sorulan Dele Alli için de konuşan Güneş, "Dele Alli gelemedi, yağmur yağıyor herhalde, ondan haber almaya çalışıyoruz, telefon ile ulaşamadık. İnşallah kaza falan geçirmemiştir." ifadelerini kullandı.

DERBİ SÖZLERİ

"İlk maçımız Fenerbahçe ile, onlara bu maçın önemini önlerine koyacağız. Gelecek hafta cuma günü takım toplanmış olur. Fikstür açıklanmadı ama herhalde pazar günü olacak. Fenerbahçe'nin de çok sayıda milli takımda oyuncusu var, herhalde cumartesi olmaz derbi."

TRANSFER SÖZLERİ

"Benim adıma transfer haberleri yazılıyor. Şu anda gidecek oyuncu yok. Alınacak oyuncuya da yönetim karar verir. Kevin N'Koudou ile ilgili haberler çıkıyor. Ekonomik olarak yüksek değerli bir oyuncu. Kalırsa maliyeti olacak, onunla konuştuk. Transfer imkanı oldu ama gitmedi. Neden gitmediğini bilmiyorum. Gitmedi, affettik. Oynaması düşünülmüyor. Lazım olursa, oynatırız. Beklentilere cevap veremediği için düşünmüyoruz."

"ÖZÜMÜZDE YANLIŞLIK VAR"

"Herkes Türk futbolunu kurtarmak için bir şeyler yapıyor! Deprem hepimizi üzdü, biter bitmez kavgaya başladık. Demek özümüzde yanlışlık var! Kavga olmasın diye özverili olmak durumundayız. Sağlam temellerin olduğu yerde, diğer sıkıntılar önemli değil! Konuşmaları ciddiye almıyorum. Futbolun iyi olması için konuşuluyorsa, başımızın üstünde yeri var. Boş konuşmaların, dedikoduların kimseye yararı yok! İftiralar da çok tehlikeli. Ortalığı karalamak için yapıyorsun. Biz açık, samimi ve dürüst müyüz, kaostan mı beslenmek istiyoruz? Kulüp açıklamayı yapmış, karşı tarafın ne anladığı önemli."

Haber Merkezi