‘Şimdi senin devri iktidarın olduğu için sana kimse soruşturma açmayacak’ diyen Özdağ, “Aldığın bu ‘ahh’ların, muhatabı olduğun bu ihmal ve yolsuzluk iddialarının gereğini yapacak bir yargı çok değil birkaç ay sonra yakanıza yapışacak, adalet önünde tek tek hesap vereceksiniz” ifadelerini kullandı.  Kızılay’ın vicdani ve tarihsel anlayışından bahseden Özdağ, “O günden bu yana ülkemiz başta olmak üzere, dünyanın neresinde bir afet, savaş, açlık ve hastalık gibi insanlık dramı yaşansa, sağına soluna bakmadan, hiçbir karşılık ve elbette bir talimat bile beklemeden yaraları sarmak, insanlara ilaç olmak, sıcak bir çorba sunmak ve gerektiğinde kanından kan vermek için hep insanlığın yanında oldu yanlarına koştu” diye konuştu.

“HER YERE ANINDA YETİŞEN KIZILAY ORTALIKTA YOKTU”

Vatandaşların en ufak bir felaket anında ‘kırmızı hilali’ beklediğini hatırlatan Özdağ, kırmızı hilalin güven veren sıcaklığının hep takdir edildiğini söyledi. Özdağ, “Gün geldi komşu ülkelerde; İran'da, Azerbaycan'da, Yunanistan'da, Suriye'de, gün geldi uzak diyarlarda, Afrika'da, güney Amerika'da, Şimalde cenupta, Hizan'da ve dahi Fizan'da herkes bu kırmızı hilalin sıcaklığında ısındı, barındı, doydu ve minnet duydu. Peki bugün, büyük bir deprem felaketi yaşadığımız şu günlerde insanlar gözlerini, ellerini açmış şu kırmızı hilalin biran önce gelmesini beklerken ne oldu da her yere anında yetişen Kızılay ortalıkta yoktu. Yoktu çünkü daha önemli işler için kendisine yeni bir misyon edinmiş. Yoktu çünkü iktidar her kurumumuzun içini boşalttığı gibi Kızılay'ın da içini boşaltmış. Yoktu çünkü birileri piar yapmak için başka kurumlar kurmuş. Yoktu çünkü adı olsun ancak kendisi olmasın istenmişti. Halkımızın devlet kurumlarına güvenini sıfırlayan bu iktidar, Kızılay'ı insanların görece güveneceği bir kurum olarak yedekte tutmuştu sadece. Oradan kaçan buraya gelsin! Şeytan bile şeytanlığından utandı, Bu zevat milletimizin yaşadığı acılar yetmezmiş gibi bir de utancımıza utanç kattı. İnsanlar depremin ilk saatlerinden itibaren yardım beklerken, donmamak için başını sokacakları bir çadır beklerken varını yoğunu biran evvel depremzedelere ulaştırması beklenen Kızılay ne mi yapmış? Birilerine ellerindeki çadırları parayla satma derdine düşmüş Depremde Kızılay'in afetzedelere neden çadır göndermediğini tartıştığımız sırada, Haluk Levent'in AHBAP'ına çadır satmakla meşgulmüş bunlar. Sadece bu da değil, bölgeye yardım götüren Eczacılar Birliği'ne de çadır satmış bunlar.

Yavuz Ağıralioğlu, kime oy vereceğini açıkladı! Kılıçdaroğlu'na oy verecek mi? Yavuz Ağıralioğlu, kime oy vereceğini açıkladı! Kılıçdaroğlu'na oy verecek mi?

“FIRSAT BU FIRSAT DEYİP BU FELAKET ZAMANI TİCARET YAPAMAZSIN”

‘Sizin işiniz yaşadığımız böyle bir afet de ticaret yapmak mı, yoksa acil olarak insanlara yardım ulaştırmak mı? Sen yardım kuruluşu musun fırsatçı bir ahlaksız mısın? Nesiniz kardeşim siz?’ sorularını soran Özdağ, “Deprem olmuş ve ilk andan itibaren bu ülkenin insanları hiçbir karşılık beklemeden varını yoğunu döküp yollara revan olmuş. Bu insanlar yardım götürmese kimse niye diye sormayacak olmasına rağmen insanlık ve vicdan, milletimize bunu şuuru kalbine yüklemiş. Ama gel gör ki vazifesi karşılıksız yardım etmek olan bu kadim kurumumuz ne hallere duçar edilmiş. Yapması gerekeni yapma, mezar soyguncusu gibi hareket et sonra biz kanunsuz bir iş yapmadık diye üste çık. Yok öyle yağma. Hesap vereceksiniz hesap. Senin ticari şirket kurmana kimsenin itiraz ettiği yok. İstediğin kadar şirket kur, bilmem ne yap, para kazan bu bizi ilgilendirmez. Olağan zamanda çadır da satabilirsin, kiraya da verebilirsin. Ama afet ve olağanüstü durumlarda illaki yeter miktarda malzemen depoda olacak arkadaş, afet zamanı bütün bu çadırları ve malzemeleri ücretsiz vermek zorundasın arkadaş. Fırsat bu fırsat deyip bu felaket zamanı ticaret yapamazsın arkadaş. Ben maliyetine sattım zaten diyemezsin arkadaş. Bunlar senin malin falan değil bunlar halkın malı. Milletimize böyle zamanda kendi malını parayla mı satacaksın yahu? Ne kadar da akıldan izandan vicdandan yoksun adamlarmışsınız. Zaten sizin ne yaptığınız da belli değil. Devasa şirketler, yönetim kurulları, genel müdürler, başkanlar, yüzlerce şube ve makam araçları, siz ne yapıyorsunuz buralarda? Milletimiz karşılıksız kanını bağışlar, Kızılay da vatandaşlarımızın bağışladığı bu kanları hastaneler başta olmak üzere çeşitli yerlere parayla satar” şeklinde konuştu.

Özdağ, konuşmasına şu şekilde devam etti: “Kızılay'ın Ahbap'a çadır satmasını: "İşbirliği ahlaki, akılcı ve yasaldır." diyen Kızılay başkanı bay Kerem Kınık'a sesleniyorum: Bırak bu yasaldı ahlaki idi mavralarını, zırvalarını ki zırva tevil götürmez ve biran önce hemen şimdi istifa et ve milletimizden özür dile. Şimdi senin devri iktidarın olduğu için sana kimse soruşturma açmayacak biliyorum amma aldığın bu ‘ahh’ların, muhatabı olduğun bu ihmal ve yolsuzluk iddialarının gereğini yapacak bir yargı çok değil birkaç ay sonra yakanıza yapışacak, adalet önünde tek tek hesap vereceksiniz. Son olarak Vergi kaçırmayı vergiden kaçınmak olarak güncelleyen bu zihniyetten her şey beklenirdi ama mezar soygunculuğunu andıran böyle bir şeyi biz bile ummazdık, yazıklar olsun diyorum. Gün ola harman o