Dünya edebiyatının unutulmaz eserlerinden biri olan Julia Quinn'in aynı adlı roman serisinden uyarlanan "Bridgerton", izleyicilere 19. yüzyılın Londra'sında unutulmaz bir yolculuk sunuyor. Romantizm, entrika ve ihtişam dolu bu dizi, Netflix'in en çok konuşulan yapımları arasında yer alıyor.

Bridgerton Netflix (1)

Bir Dönemin Işıltısı: Bridgerton

Georgian döneminin aristokrat dünyasına dair muhteşem bir portre sunan "Bridgerton", Londra'nın yüksek sosyetesinin iç dünyasına dair sırları ve skandalları açığa çıkarıyor. Ünlü Bridgerton ailesinin kızlarından Daphne'in hayatına odaklanan dizi, genç kadının aşk arayışını ve toplumun beklentileriyle mücadelesini merkeze alıyor.

Bridgerton Netflix (2)

Aşkın Dansı: Daphne ve Simon'un Hikayesi

Daphne Bridgerton'ın yolu, kısa süre içinde kente yeni gelen ve yakışıklılığıyla ün salmış Simon Basset, Duke of Hastings ile kesişir. İkili arasındaki tutku dolu ilişki, izleyicileri büyüleyici bir aşk hikayesinin içine çekiyor. Ancak toplumun beklentileri, sırlar ve entrikalar, bu tutkulu ilişkiyi sınayacak zorluklarla dolu.

Bridgerton Netflix 6

Entrika ve Sırlarla Dolu Bir Dünya

Bridgerton ailesi ve Londra'nın diğer elit ailelerinin hayatlarını anlatan dizi, entrika dolu bir dünyaya kapı aralıyor. Toplumun karanlık sırları, aile içi çekişmeler, aşkın ve ihtirasın çarpıcı bir şekilde işlendiği bu yapımda her karakterin kendine özgü bir hikayesi ve mücadelesi var.

Bridgerton Netflix (4)

STAR TV yayın akışı: 23 Haziran 2024 Pazar STAR TV yayın akışı: 23 Haziran 2024 Pazar

Görkemli Kostümler ve Set Tasarımları

"Düğün ve Cenaze", "Shakespeare in Love" gibi yapımlarla tanınan kostüm tasarımcısı Ellen Mirojnick'in elinden çıkan görkemli kostümler, dönemin ihtişamını ve detaylarını yansıtıyor. Ayrıca Londra'nın aristokrat evlerinden balo salonlarına kadar uzanan muhteşem set tasarımları da izleyicilere unutulmaz bir görsel şölen sunuyor.

Bridgerton Netflix (5)

Bridgerton: İhtişamın ve Tutkunun Adresi

Birbirinden etkileyici karakterleri, sürükleyici hikayesi ve göz alıcı görsel unsurlarıyla "Bridgerton", izleyicilere unutulmaz bir dizi deneyimi sunuyor. Tutkunun, entrikanın ve romantizmin dolu dolu yaşandığı bu yapıma adım atın ve Georgian döneminin büyüleyici dünyasına kendinizi kaptırın.

Bridgerton Oyuncuları:

 1. Phoebe Dynevor - Daphne Bridgerton
 2. Regé-Jean Page - Simon Basset, Duke of Hastings
 3. Nicola Coughlan - Penelope Featherington
 4. Jonathan Bailey - Anthony Bridgerton
 5. Claudia Jessie - Eloise Bridgerton
 6. Adjoa Andoh - Lady Danbury
 7. Ruby Barker - Marina Thompson
 8. Golda Rosheuvel - Queen Charlotte
 9. Luke Thompson - Benedict Bridgerton
 10. Luke Newton - Colin Bridgerton
 11. Ruby Stokes - Francesca Bridgerton
 12. Will Tilston - Gregory Bridgerton
 13. Florence Hunt - Hyacinth Bridgerton
 14. Ruth Gemmell - Lady Violet Bridgerton
 15. Julie Andrews - Lady Whistledown (Seslendirme)

Bu liste, "Bridgerton" dizisinde yer alan ana karakterlerin bazılarını içermektedir. Dizid

Kaynak: Haber Merkezi