Mamak’ta bulunan 265 cami ve 6 cemevinde planlar dâhilinde temizlik çalışması gerçekleştiren ekipler, yaklaşan Kurban Bayramı ile birlikte çalışmalarına hız verdi.

Mamakta Ibadethane Temizliği (1)

İbadethanelerin temizliği için oluşturulan 6 kişilik ekip, vatandaşların ibadetlerini temiz ve sağlıklı bir mekânda yapmaları için özveri ile çalışıyor. İbadethanelerin temizliği, belirli periyotlar ve ihtiyaçlar dâhilinde sürecek.

Mamakta Ibadethane Temizliği (4)

Tüm ibadethaneler özenle temizleniyor

ATEM Başkanı Hakan Akçam: Müteahhit tamamlamazsa sigorta tamamlar ATEM Başkanı Hakan Akçam: Müteahhit tamamlamazsa sigorta tamamlar

Çalışma kapsamında Şirintepe mahallesinde bulunan Şah-ı Merdan Cemevi ile Büyük Kayaş Mahallesi’nde bulunan Kayaş Eski Camii’nde temizlik çalışması gerçekleştiren ekipler, cami halılarını tertemiz bir hale getirirken ahşap ve seramik gibi yerleri de özel temizlik malzemeleri ile hijyenik hale getirdi. İbadethane temizliği kapsamında ayrıca, kapı, pencere, ayakkabılık gibi alanlar da temizlendi.

Mamakta Ibadethane Temizliği (3)

 Ekiplerin özenli ve titiz temizlik çalışmaları sayesinde vatandaşlar, sağlıklı bir ortamda gönül rahatlığı ile ibadet edebilmenin huzurunu yaşıyor.

Mamakta Ibadethane Temizliği (5)

Kaynak: Haber Merkezi