Mamak Belediyesi de Cumhuriyetimizin 100. Yıl dönümü için etkinlikler düzenlemeye başladı. İlçedeki ortaokullar ve liseler arası koşu yarışması düzenlendi. 100. Yıl Cumhuriyet Koşusu’nda kız ve erkek öğrenciler arasında 1000 ve 1500 metrede yarışmalar yapıldı.thumbnail_foto (11)

Mamak Kaymakamı Ali Sırmalı ve Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, öğrencileri bu anlamlı yarışta yalnız bırakmadı. Koşu yarışı sonrası dereceye giren öğrenciler için madalya ve kupa töreni düzenlendi. Mamak Kaymakamı Ali Sırmalı ve Mamak Belediye Başkanı Murat Köse öğrencilere ödüllerini kendi elleriyle takdim etti.

Başıboş köpekler dehşet saçtı! Başıboş köpekler dehşet saçtı!

Derece yapan öğrenciler, 100. Yıl Cumhuriyet Koşusunda elde ettikleri başarı için mutlu ve bir o kadar gururluydu.thumbnail_foto-1

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Cumhuriyetimizin 100.yılını birçok etkinlikle kutluyoruz. Cmhuriyet Koşusu ile Cumhuriyet coşkusunu yaşamaya başladık. Derece yapan öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. İnşallah fener alayımızla, konserlerimizle Cumhuriyet kutlamalarımız devam edecek. Türkiye Yüzyılında bilgi, birikim ve teknolojimizle, savunma sanayimizle dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olacağız inşallah” dedi. 

Haber Merkezi