Haber - Harutyun ÇERME

Mamak Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, hayvan sevgisini çocuklara aşılayabilmek için yürüttüğü eğitim ve bilgilendirme çalışmalarına devam ediyor.

foto (6)-1

Mamak Özel eğitim Anaokulu ve Çiğiltepe Zübeyde Hanım Anaokulu’nda 4 Ekim Hayvanları Koruma günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi. Mamak Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleştirilen etkinlikte çocuklara;

foto (8)-2

hayvan sevgisi, bakımı ve merhamet duygusu ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Etkinliğe Mamak Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ve Bakım Evi’nin sevimli üyesi Tarçın da katıldı. Çocuklar Tarçın ile yakından ilgilenirken Veteriner hekimler, hayvan sağlığı ve bakımı ilgili de çocukları bilgilendirdi. Mamak Belediyesi Sokak Hayvanları Ambulansı ile ilgili de  bilgi paylaşımında bulunuldu. Ayrıca sokak hayvanları ile ilgili çocuklara beslenme, bakım, sahiplenme konuları anlatılırken evcil hayvanlar ile ilgili de bilgiler aktarıldı.

foto (11)-1

Nostaljik tramvay ile Gölbaşı turu Nostaljik tramvay ile Gölbaşı turu

Çocuklara Mamak Belediyesi tarafından bastırılan Can Yoldaşım boyama kitapları dağıtıldı. Mamak Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde çocuklara hayvan sevgisini aşılamak için etkinlikler devam edecek.