Televizyon dünyasının sevilen isimlerinden birisi olan Kenan İmirzalıoğlu'nun hayatı ve kariyeri hakkında merak edilenler...

KENAN İMİRZALIOĞLU KİMDİR?
Kenan İmirzalıoğlu  18 Haziran 1974, Balâ doğumlu , Türk oyuncu ve eski modeldir.

Aslen Türkmen'dir.12 yaşına kadar köyde yaşadı. Soyu Bozulus Türkmenleri'nin Tabanlı Aşiretine dayanan İmirzalıoğu, orta ve lise öğrenimini Ankara’da teyzesinin yanında tamamladı. Yüksek öğrenimini ise İstanbul’da Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü’nde tamamladı

1997 yılında Best Model of Turkey'nin elemelerine katılıp ve 4000 kişinin arasından ilk 20'ye seçilmiş, sonra da Türkiye Finalinde birinci seçilmiştir. Daha sonra birinci olduğu için Best Model of The World'e katılmış, birinci olmuş ve ilk defa bir Türk Erkeği Best Model of The World olmuştur.

Deli Yürek adlı dizide canlandırdığı Yusuf Miroğlu karakteriyle yıldızı parladı. Alacakaranlık adlı dizide Uğur Yücel ile başrol paylaşmıştır. Yazı Tura adlı filmde rol almış ve Acı Hayat dizisinde Selin Demiratar ile başrol paylaşmıştır.

Ufuk Bayraktar kimdir? Ufuk Bayraktar kaç yaşında? Mesleği nedir? Ufuk Bayraktar'ın kafesine neden saldırı düzenlendi? Ufuk Bayraktar kimdir? Ufuk Bayraktar kaç yaşında? Mesleği nedir? Ufuk Bayraktar'ın kafesine neden saldırı düzenlendi?

2008 yılında Kabadayı adlı filmde Şener Şen ve Aslı Tandoğan ile başrol oynamıştır. Son Osmanlı Yandım Ali adlı filmde ise Cansu Dere ile başrol paylaşmıştır. 2009 yılında Ejder Kapanı adlı filmde Uğur Yücel ve Berrak Tüzünataç ile başrol.

2009'da başlayan Ezel adlı dizide Cansu Dere, Yiğit Özşener, Barış Falay, Berrak Tüzünataç, Tuncel Kurtiz ve Haluk Bilginer ile başrol paylaşmıştır.

2012'de Osman Sınav'ın Yönetmenliğini üstlendiği Tuğçe Kazaz ile Başrollerini paylaştığı Uzun Hikaye adlı Sinema Filminde oynamıştır.2012 de başlayan Karadayı adlı dizide Bergüzar Korel ile başrol oynamıştır.

Bu dizide "Mahir Kara" karakterini canlandırmıştır.2012'de yeni dizisi için 4.000.000$ alarak Türkiye'de bir dizi oyuncusu için en yüksek ücreti aldı.

İmirzalioğlu, Peyami Sefa'nın eserinden sinemaya uyarlanan Cingöz Recai (2017) filminde başrol oynadı. Çekimleri İstanbul ve St. Petersburg'da gerçekleşen film, gişede başarılı olmadı. 2018 yılında Kanal D'de yayımlanan Mehmed: Bir Cihan Fatihi adlı tarihî dizide Fatih Sultan Mehmed'i canlandırdı. Dizi, 6. bölümde sona erdi.

İmirzalıoğlu, 5 Ekim 2019'dan itibaren Kim Milyoner Olmak İster?adlı  yarışma programının sunuculuğunu üstlenmektedir.

ÖZEL HAYATI
İmirzalıoğlu, Ekim 2015'te İstanbul 19. Ağır Ceza Mankemesi'nin kararınca "uyuşturucu kullanmak" suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırıldı, "örgüt kurmak, yönetmek ve üye olmak" suçundan beraat etti.Mahkeme, hapis cezasının bir yıldan daha az olması nedeniyle cezayı erteledi.

14 Mayıs 2016'da oyuncu Sinem Kobal ile evlendi. Çiftin, Lalin (2020) ve Leyla (2022) adlı iki kız çocukları oldu.

Haber Merkezi