Fenerbahçe Spor Kulübü'nde yaklaşan seçimlerle birlikte başkan adayları yönetim kurulu listelerini oluştururken, dikkat çeken isimler arasında finans dünyasının önde gelen isimlerinden Ergun Özen de yer alıyor.

Ergun Özen (3)

Ergun Özen kimdir?

Ergun Özen, bankacılık ve işletmecilik alanında 34 yıllık deneyime sahip olan bir isim olarak bilinmektedir. New York State University Ekonomi Bölümü ve Harvard Business School Üst Düzey Yönetici Programı mezunu olan Özen, kariyerine 1987 yılında Hazine bölümünde başlamış ve 1992 yılında Garanti BBVA'ya katılmıştır.

Garanti BBVA'da uzun yıllar boyunca çeşitli görevlerde bulunan Özen, 1 Nisan 2000 ile 2 Eylül 2015 tarihleri arasında Genel Müdür olarak görev yapmıştır. Aynı zamanda, 14 Mayıs 2003 tarihinden itibaren Garanti BBVA'nın Yönetim Kurulu Üyesi olarak da aktif rol oynamıştır.

Özen'in bankacılık alanındaki deneyimi ve başarılarıyla tanınmasıyla birlikte, aynı zamanda Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkanı ve Atom Bank'ta Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapmaktadır.

Finans dünyasının dâhisi olarak tanımlanan Ergun Özen'in, Fenerbahçe'nin gelecek yönetiminde yer almasıyla kulüp, finansal konularda güçlü bir isme sahip olmayı hedeflemektedir. Özen'in deneyimi ve liderlik vasıflarıyla Fenerbahçe'nin yönetimine yapacağı katkılar merakla beklenmektedir.

Ergun Özen (1)

Ergun Özen'in serveti ne kadar?

Nady Bondar kimdir? Turnike'nin yeni hostesi Nady Bondar kimdir? Turnike'nin yeni hostesi

Özen'in serveti hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak uzun yıllar boyunca finans sektöründe üst düzey pozisyonlarda görev alması ve başarılı bir kariyer yönetmesi dikkate alındığında, servetinin önemli bir düzeyde olması beklenmektedir.

Kaynak: Haber Merkezi