Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Çocuk Etkinlik Merkezleri için başvuru süreci başlıyor. Aileler, 22 Mayıs 2024 tarihinden itibaren ‘cocuk etkinlik merkezleri 'ankara.bel.tr’ adresinde yer alan formu doldurarak başvuruda bulunabilecek. Altındağ, Akyurt, Beypazarı, Çankaya, Çubuk, Haymana, Etimesgut, Kahramankazan, Kızılcahamam, Keçiören, Mamak, Sincan ve Yenimahalle’de bulunan 21 Çocuk Etkinlik Merkezi’nden 2 Eylül 2024-13 Haziran 2025 tarihlerini kapsayan dönem için toplam 1210 çocuk yararlanacak.

Kadın dostu başkent olma yolunda çalışmalarını aralıksız sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, ailelerin çocuklarını güvenerek teslim edebileceği Çocuk Etkinlik Merkezleri için başvuru sürecini başlatıyor. 22 Mayıs Çarşamba gününden itibaren başvuruda bulunabilecek.

Başkentte 36-66 aylık çocuklara yönelik olarak hizmet veren 21 Çocuk Etkinlik Merkezi’nden, 2 Eylül 2024-13 Haziran 2025 tarihlerini kapsayan dönem için toplam 1210 çocuk yararlanacak.

Başvurular internet üzerinden yapılabilecek

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü; Altındağ, Akyurt, Beypazarı, Çankaya, Çubuk, Haymana, Etimesgut, Kahramankazan, Kızılcahamam, Keçiören, Mamak, Sincan ve Yenimahalle’de bulunan toplam 21 Çocuk Etkinlik Merkezi için başvurular internet ortamında gerçekleşecek. Başvuruda bulunmak isteyen velilerin ‘cocuketkinlikmerkezleri.ankara.bel.tr’ adresinde yer alan formu doldurması yeterli olacak. Kontenjan fazlası başvuru olması halinde ise noter huzurunda kura çekilişi gerçekleştirilecek.

60 yaşında üniversiteyi birincilikle bitirdi! 60 yaşında üniversiteyi birincilikle bitirdi!

Çocuk Etkinlik Merkezi1

36-66 aylık 1210 çocuğa hizmet verilecek

Çocuk Etkinlik Merkezlerinde 2 Eylül 2024 tarihinden itibaren grup sorumluları, yardımcı bakım elemanları ve uzman personel kadrosuyla 36-66 ay arası toplam 1210 çocuğa hizmet verilecek.

Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi öğünüyle sağlıklı beslenme programının uygulandığı merkezler, 07.45-18.00 saatleri arasında açık olacak. Çocukların yaş gruplarına uygun etkinlik sınıfları, oyun odası, sağlık odası, dış oyun alanları ve yemekhanenin bulunduğu Çocuk Etkinlik Merkezlerinin adres bilgisine ise ‘cocuketkinlikmerkezleri.ankara.bel.tr’ internet sitesinden ulaşılabilecek.

Kaynak: İHA