Türk Sanat Müziği'nin Diva'sı Bület Ersoy, 24 Eylül 1996 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren 'Sanat Güneşi' Zeki Müren ile ilgili yaptığı açıklamalarla çok konuşulmuştu. 

Tepki çeken sözlerinden sonra 'Demet ve Jess'le Gel Konuşalım' programına konuk olan Ersoy, Müren ile ilgili çarpıcı iddialar ortaya attı. Ersoy,  "Rahmetli Zeki Müren çok önemli bir stardı. Sanat ve şov açısından gerçek bir şovmendi. Müzeyyen Senar, bana 'Sen benim yerimi alacaksın' derdi. Zeki Müren de bana 'Japon Çiçeği' derdi. Müzeyyen Senar'ın sözlerini duyunca 'Allah'ım bu Japon'un canına al' demiş benim için. Ben de bunu yanında çalışanlarından duydum. Zeki Müren acımasız bir insandı. Bunu kimse bilmez ama beni kıskançlığından öldü. 38 tane hap kullanıyordu normalde ama öldüğü gün hiç ilaçlarını almamış. Orada da kalp krizi geçirip öldü” ifadelerini kullanmıştı.

Erkan Can nasıl dolandırıldığını açıkladı! Erkan Can nasıl dolandırıldığını açıkladı!

ZEKİ MÜREN'İ SİZ ÖLDÜRDÜNÜZ

Ersoy'un bu ifadelerinin ardından Yılmaz Morgül açıklama yaptı. Aramazda Kalmasın programına çıkan Morgül, şunları söyledi:

"Bület Ersoy, Zeki Bey'e kıskanç diyorsunuz. Asıl kıskanç sizsiniz. Bana yaptıklarınızı unutuyor musunuz? Siz Türkiye'nin en kıskanç sanatçısınız. Bana hamam ekosu verdiniz. Bütün şarkılarımı yasakladınız, yayınlatmadınız. Siz Zeki Müren'i kıskandınız. Müren'i çok kıskandınız. Siz, 'Zeki Müren beni kıskandığı için öldü' diyorsunuz ya aslında tam tersi. Kıskançlığınızla o insanın psikolojisini bozdunuz. O sizin davaranışlarınız yüzünden öldü. En büyük kıskanç sizsiniz. Siz büyük bir sanatçı olduğunuzu iddia ediyorsunuz. Ama sanatçı mütavazi olur. Ben Zeki Müren fanıyım. Zeki Müren öleli 28 yıl oldu. Hala onu konuşuyorsunuz, irininizi akıtıyorsunuz. Sanatçı böyle yapmaz. Siz benim için bitmiş bir insansınız. Bir ölünün özel hayatını anlatıyorsunuz. Size 'Diva' ünvanını kim verdi? Siz kendi kendinize verdiniz. 

Kaynak: Haber Merkezi