Yapılan hizmet doğrultusunda hastaların ayağına sağlık ekibi götüren Yenimahalle Belediyesi, bir doktor ve bir hemşire ile hafta içi her gün hasta ziyaretleri yaparak, Yenimahalle sakinlerine gerekli tedavileri uyguluyor. Yenimahalle’nin evde sağlık hizmetinden 9 yılda 6 bin 750 vatandaş yararlandı.

Evde Sağlık Yenimahalle (4)

Sincan'ın dört bir köşesi kameralarla donatıldı Sincan'ın dört bir köşesi kameralarla donatıldı

Reçeteler evde yazılıyor

Evinden çıkamayacak durumda olan vatandaşların sağlığını ön plana alan belediye, hastalara genel muayene yaparak pansuman ve yara bakımı, kan tetkiki için kan örneği alma, sonda takma ve değiştirme, reçetelendirilmiş serum takma, enjeksiyon, dikiş alma gibi işlemlerin yanında geçen yıl başlayan yeni hizmet ile hastaların reçetelerini de evlerinde yazıyor.

Hizmetten yaralanmak isteyen vatandaşların Yenimahalle Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün 526 24 06 no’lu numarasını arayarak, evde sağlık hizmeti talebinde bulunmaları yeterli oluyor.

Evde Sağlık Yenimahalle (2)

“İhtiyacı olan her vatandaşın yanındayız”

Halk sağlığının ön planda tutulduğunun altını çizen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Yenimahalle’de özellikle eğitim ve sağlık alanlarına büyük önem veriyoruz. Yenimahalle’de her mahalleye sağlık ocağı yaparak ilgili kuruma teslim etmiş bir belediyeyiz. Vatandaşlarımız bu sayede hastanelerde yoğunluk yaratmadan kendi mahallesinde gerekli kontrollerini yaptırıyor. Evde sağlık hizmeti projemiz ile de evden çıkacak durumda olmayan yaşlı, engelli ve yatağa bağımlı vatandaşlarımıza sağlık hizmeti veriyoruz. Yeni uygulamamız ile doktorlarımız hastaların reçetelerini evinde yazarak hastaneye ve sağlık ocaklarına gitme zorunluluğunu kaldırıyor. Göreve geldiğimiz günden bu yana ihtiyacı olan her vatandaşımızın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Evde Sağlık Yenimahalle (1)

Kaynak: Harutyun Çerme