Yenimahalle’de 100.Yıl kutlamaları dolu dizgin devam ediyor.  Yenimahalle Belediyesi’nin düzenlediği festivalde konserler devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıldönümü Yenimahalle’de dolu dizgin etkinliklerle kutlanıyor. Yenimahalle Belediyesi’nin düzenlediği festivalin ikinci gününde sevilen oyuncu ve müzisyen Uğur Aslan Yenimahallelilerle buluştu.

Ankara Büyükşehir Şehir Tiyatrolarını yeniledi Ankara Büyükşehir Şehir Tiyatrolarını yeniledi

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Eşi Azize Yaşar’ın ev sahipliğinde Demetevler’de düzenlenen programa CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Gökay Yıldırım, Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ne bu ülkeden ne de bayrağımızın sevdasından vazgeçmeyin

Konserde ilçe sakinlerine seslenen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Bu bayram bizim en büyük bayramımız. Bizi biz yapan bayramdır. Kulluktan halk devrimini gerçekleştiren, halkın iradesini halk kendi tayin edecektir diyen bir bayram yani demokrasinin, halkın, eşit yurttaşlığın bayramıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarına şükran borçluyuz. Bu bayramı görmezden gelenler, küçümseyenler olabilir. Ama biz ne olursa olsun cumhuriyete ve değerlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz. Hangi ırktan, hangi inançtan, hangi mezhepten olursak olalım bu ülkede yaşayan Türküyle, Kürdüyle, Çerkeziyle herkes eşit yurttaştır ve eşit yurttaşlığımızı da sonuna kadar koruyacağız. Sıkıntılarımız var biliyorum ama ne bu ülkeden ne de bayrağımızın sevdasından vazgeçmeyin” dedi.

Aslan’dan Başkan Yaşar’a teşekkür

Birbirinden güzel şarkı ve türkülerin hep bir ağızdan söylendiği gecenin finalinde Başkan Yaşar da sanatçı Uğur Aslan ile birlikte sahnede İzmir Marşını okudu.

“Ankara benim ekmek paramı kazandığım ilk memleketimdir” diyen Uğur Aslan da kendisinin de zamanında bir Demetevler sakini olduğunu hatırlatarak “Cumhuriyetin 100. Yılında vefa borcum olan bu şehirde sizlerle beni bir araya getiren Başkanımız Fethi Yaşar’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Haber Merkezi