Peki Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu kimdir? Hamza Aydoğdu aslen nereli, kaç yaşında? Hamza Aydoğdu evli mi, kaç çocuğu var? Hamza Aydoğdu nerelerde görev yaptı, ne mezunu? Hamza Aydoğdu ne dedi, neden gündemde?

İşte Hamza Aydoğdu hakkında merak edilenler..

Hamza Aydoğdu kimdir?

Türk bürokrat olan Hamza Aydoğdu 1975 yılında Bitlis'in Ahlat ilçesinde dünyaya geldi.

Kendi Düşen Ağlamaz 15. bölüm tek parça izle! Kendi Düşen Ağlamaz 15. bölüm FULL İZLE... Kendi Düşen Ağlamaz 15. bölüm tek parça izle! Kendi Düşen Ağlamaz 15. bölüm FULL İZLE...

Yaşamı ve Kariyeri

İlk ve orta öğrenimini Bitlis’te, yüksek öğrenimini Kayseri Erciyes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde tamamladı.

Yüksek lisansını Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde “Oğuz Atay ve Yusuf Atılgan’ın Eserlerinde Yabancılaşma” konulu çalışmasıyla, doktorasını ise Ankara Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde “Yakup Kadri Karaosmanoğlu’nun Eserlerinde Eğitim Değerleri” isimli çalışması ile tamamladı. Yeni Türk Edebiyatı alanında Doçent unvanına sahip olan Aydoğdu'nun alanı ile ilgili pek çok akademik makale ve kitabı bulunmaktadır.

Çalışma hayatına Milli Eğitim Bakanlığında Öğretmen olarak başlayan Aydoğdu, sırasıyla Bakanlık Müşaviri, Daire Başkanı, Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük görevlerinde bulundu.

Aydoğdu, 9 Haziran 2020 tarihli ve 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Aksaray Valisi olarak atannmıştı.

Aydoğdu, evli ve iki çocuk babasıdır.