Tuva Cihangir Atasever, sosyal medyada en çok merak edilen ve sorgulanan isimler arasında yer almaya başladı. Türkiye'nin ilk uzay yolcusu olacak olan pilotun yedeği olan Tuva Cihangir Atasever'in hayatı hakkında bilgiler merak ediliyor. Peki, Tuva Cihangir Atasever kimdir? Uzay yolcusu Tuva Cihangir Atasever kaç yaşında ve nereli?

Tuva Cihangir Atasever kimdir?

Nuran Fidan, kimdir? Nuran Fidan nereli, kaç yaşında?Nuran Fidan'ın mesleği ne?Nuran Fidan kiminle evli? Fidan kimin eşi Nuran Fidan, kimdir? Nuran Fidan nereli, kaç yaşında?Nuran Fidan'ın mesleği ne?Nuran Fidan kiminle evli? Fidan kimin eşi

Tuva Cihangir Atasever, üniversite eğitimini, Bilkent Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünde okumuştur.

Üniversiteden mezun olduktan sonra yüksek lisans eğitimini University of California'da aynı bölüm üzerine yapmıştır.

Mesleği, aviyonik sistem mühendisliğidir. Son olarak Roketsan bünyesinde 5 yıl boyunca çalışmıştır.

TÜRKİYE'NİN UZAY YOLCULARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin ilk uzay yolcularını şu sözlerle duyurdu;

"İki uzay yolcumuzu belirledik. Başvuruda bulunan binlerce vatandaşımıza teşekkür ediyoruz.

Uzay yolcumuzun uzayla buluşma zamanı 2023 yılının son çeyreği olarak planlanıyor. Uzay yolcularımızı tanıma vakti geldi. Alper Gezeravcı kardeşimiz Hava Kuvvetleri'nde önemli başarılara imza atmış kahraman bir Türk pilotumuz. Uluslararası Uzay İstasyonu'nda 14 gün kalacak. Yedek isim ise Tuva Cihangir Atasever."

Haber Merkezi