Türkiye Belediyeler Birliği’nden İsrail’e kınama. Türkiye Belediyeler Birliği, İsrail’de yaşanan katliama sessiz kalmadı. Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı TBB ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını kınayan Türkiye Belediyeler Birliği, sivillere yönelik hiçbir eylemi ve sivil yerleşimleri hedef alan hiçbir saldırıyı kabul etmediklerini duyurdu.

Toplantıda konuşan Mamak Belediye Başkanı ve Türkiye Belediyeler Birliği Encümen Üyesi Murat Köse, “Bombalamalar durduğunda belediye olarak elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Yakın süreçte insani yardım, devam eden süreçte de şehrin yeniden imarıyla ilgili yardımlara devam edilmeli” diye konuştu. Türkiye Belediyeler Birliği Encümen Üyesi Murat Köse, “İsrail, yirmi gündür Gazze’yi vahşice bombalıyor. Sivil, kadın, çocuk, hastane, okul ayırt etmeksizin saldırıyor. İsrail’in bu zulmünü biz Türkiye Belediyeler Birliği olarak kınıyoruz. Bu saldırılara bir an evvel son verilmesini temenni ediyoruz.  Türkiye Belediyeler Birliği olarak tüm Filistinli kardeşlerimizin yanındayız. Gazze’nin ve tüm Filistin’in yeniden imarı ve inşasının yapılması lazım. Bu konuda ihtiyaç duyulan her konuda Türkiye Belediyeler Birliği olarak destek verilmesi gerektiğine inanıyorum. Bu yüzden meclisimize önerge verdik” dedi.

Mamak Belediye Başkanı ve Türkiye Belediyeler Birliği Encümen Üyesi Murat Köse’nin de imzası bulunan; İsrail’in saldırıları sonucu yerel hizmetlerde büyük yıkım ve aksama yaşanan Gazze’nin yeniden imar ve inşasına destek verilmesine ilişkin önerge, Türkiye Belediyeler Birliği Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edildi. 

Haber - Harutyun ÇERME

Ankara'da ilçe belediyelerine hangi adaylar başvurdu Ankara'da ilçe belediyelerine hangi adaylar başvurdu