DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları Oruç gündem oldu. Yurtaşlar arama motorlarında, '' Tülay Hatimoğulları kimidr? Tülay Hatimoğlulları kaç yaşında, nereli? Tülay Hatimoğulları ne mezunu? Tülay Hatimoğulları'nın eşi kimdir'' sorularını aratıyor. Peki, Tülay Hatimoğulları kimidr? Tülay Hatimoğlulları kaç yaşında, nereli? Tülay Hatimoğulları ne mezunu? Tülay Hatimoğulları'nın eşi kimdir? İşte tüm merak edilenler..

tülay hatimoğlu

TÜLAY HATİMOĞULLARI ORUÇ KİMDİR?

Tülay Hatimoğulları Oruç, 1977 yılında Hatay'da doğmuştur. Tülay Hatimoğulları Oruç, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesini mezunudur.

tülay hatimoğlu1

Halkların Demokratik Partisi  bileşenlerinden Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisinin Eş Genel Başkanlığı ve Halkların Demokratik Partisi Halklar ve İnançlar Komisyonundan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini yapmıştır.

tülay hatimoğlu3

Tülay Hatimoğulları Oruç, TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi olarak görev yapmıştır. Ayrıca Dışişleri Komisyonu ve Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliğinde de bulunmuştur. Tülay Hatimoğulları Oruç, 28. Dönemde Yeşil Sol Parti Adana milletvekili seçildi. 

tülay hatimoğlu2

TÜLAY HATİMOĞULLARI'NIN EŞİ KİMDİR?

Tülay Hatimoğulları'nın eşi Talat Oruç'tur.

Aslı Omağ kimdir? Aslı Omağ kimdir?

Talat Oruç

Kaynak: Haber Merkezi