Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi yeni dönem toplantılarına Başkent ve Başkentliler için önemli kararlar alarak başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Yatırım Programı’na almasına rağmen Cumhur İttifakı üyelerince 10 aydır bekletilen ve 30 milyon insanın sağlığını ilgilendiren Tatlar Atıksu Arıtma Tesisi’nin Kapasitesinin Artırılması ve Modernizasyonu Projesi için gerekli kredi talebi; Başkan Vekili Ertan Işık yönetiminde gerçekleşen Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında oy birliğiyle kabul edildi.

Belediye Meclisi (5)

Ankara, İstanbul ve çevre illerde yaşayan 30 milyon nüfusu ilgilendiren proje ile Tatlar Atıksu Arıtma Tesisi’nin kapasitesi artırılacak.

AK PARTİ VE MHP OYLARIYLA REDDEDİLMİŞTİ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın seçim sürecinde ilk icraatı olarak açıkladığı ve 30 milyon insanın sağlığını ilgilendiren proje için yurt dışından bulunan kredi, ABB Meclisi'nde AK Parti ve MHP'li üyelerin oylarıyla 2023 yılının temmuz ayında reddedilmişti. Mansur Yavaş tarafından veto edilen kararın tekrar görüşülmesi ise 10 aydır erteleniyordu.

ASKİ’nin iyileştirme projesi için 360 milyon TL kredi kullanma talebi Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde oy birliğiyle yeni dönemde kabul edildi.

Altındağ Belediyesi Konukevi yenilendi Altındağ Belediyesi Konukevi yenilendi

YAVAŞ “ANKARA HALKININ 15 GÜN BEKLEYECEK DURUMU YOK” DEMİŞTİ

Başkan Yavaş, Tatlar Atıksu Arıtma Tesisinde hayata geçirilecek proje için geçtiğimiz dönem “Belediyenin kendi bütçesi ile bura yapılabilir miydi? Bütçemizden belli bir miktar ayırsak bile burası 15 yılda tamamlanacaktı. Ankara halkının 15 yıl değil 15 gün bekleyecek durumu yok. Halkın sağlığını ilgilendiren 25 yıl boyunca hiçbir şey yapılmamış. Elde edilen paralar ASKİ’den Ankara Büyükşehirin başka fantastik projelerine harcanmış ve buraların arıtma kapasitesinin artırılması, taşkın sahalarının yapılması, yağmur sularının atık sularının birbirinden ayrılması gibi hiçbir projeye para ayırmamışlar” açıklamasında bulunmuştu.

Belediye Meclisi (1)

Kaynak: Haber Merkezi