CHP'de yeniden aday gösterilmeyen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, 31 Mart 2024'teki yerel seçimlere bağımsız aday olarak katılacağını açıkladı. Bu gelişme sonrası Şükrü Genç'in hayatı merak konusu oldu. Yurttaşlar arama motorlarında, '' Şükrü Genç kimdir? Şükrü Genç kaç yaşında, nereli? Şükrü Genç ne mezunu? Şükrü Genç alevi mi? Şükrü Genç'in eşi kimdir? Şükrü Genç hangi görevlerde bulunudu'' sorularını aratıyor. Peki, Şükrü Genç kimdir? Şükrü Genç kaç yaşında, nereli? Şükrü Genç ne mezunu? Şükrü Genç alevi mi? Şükrü Genç'in eşi kimdir? Şükrü Genç hangi görevlerde bulunudu? İşte tüm merak edilenler...

Ayhan Bora Kaplan'ın avukatı Umut Köroğlu kimdir? Ayhan Bora Kaplan'ın avukatı Umut Köroğlu kimdir?

Şükrü Genç Kimdir

ŞÜKRÜ GENÇ KİMDİR?

Şükrü Genç 20 Haziran 1954 tarihinde Şebinkarahisar'da doğmuş, Türk politikacı ve inşaat mühendisidir. Cumhuriyet Halk Partisi adayı olarak girdiği 2009 Türkiye yerel seçimlerinden beri Sarıyer Belediye Başkanı olarak görev yapmaktadır.

İlköğrenimini Rumelihisarı semtindeki Şair Nigar İlkokulu’nda (1965), orta öğrenimini Emirgan Ortaokulu’nda (1969), lise öğrenimini ise Kabataş Erkek Lisesi’nde (1973) tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi-Temel Bilimler Fakültesi Fizik Bölümü’ne (1974–1975) devam etti. Daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Bölümü’nden 1982–1983 döneminde mezun oldu. Öğrenimi süresince Boğaziçi Üniversitesi’nde, mezuniyetinden sonra da Libya’da iki yıl çalıştı. 1985’te askerlik hizmetini yapmak üzere Türkiye’ye döndü. Askerlik hizmetini Tuzla Piyade Okulu’nda yedek subay olarak tamamladı. Askerliğini bitirdikten sonra Irak’ta bir inşaat firmasında şantiye şefliği ve proje müdürlüğü yaptı.

Şükrü Genç Aday Mı

1987 yılının ikinci yarısında Türkiye’ye döndü ve 2 yıl özel sektörde profesyonel yönetici olarak çalıştı. 1989 yılında kendi şirketini kurdu. Türkiye’de ve yurtdışında, özel sektöre sanayi binaları ve çeşitli inşaat işleri yaptı. İş hayatının yanı sıra sivil toplum kuruluşlarında çeşitli görevlerde bulundu.

Şükrü Genç Aslen Nereli

ŞÜKRÜ GENÇ HANGİ GÖREVLERDE BULUNDU?

Siyasete 1988 yılında başlayan Şükrü Genç, Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) üyelik, ilçe-il-kurultay delegeliği, 1994–1999 yıllarında Sarıyer Belediyesi Meclis Üyeliği yaptı. 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri’nde CHP’nin Sarıyer Belediye Başkan adayı oldu. CHP’nin seçimi kazanmasıyla 3 Nisan 2009 tarihinde Belediye Başkanlığı görevini devraldı. Sarıyer'de 5 yıllık hizmetinin ardından 2014 ve 2019 yerel seçimlerini de kazanarak, Sarıyer'de üç dönem üst üste seçilen ilk belediye başkanı unvanıyla tarihe geçti. Halen bu görevini sürdürmektedir.

Şükrü Genç Alevi Mi

ŞÜKRÜ GENÇ'İN EŞİ DÜRDANE GENÇ KİMDİR?

Şükrü Genç'in eşi Dürdane Genç'tir. Şükrü Genç'in 3 çocuğu ve 5 torunu vardır.

Şükrü Genç Eşi

Kaynak: Haber Merkezi