Sincan'a 300 bin metre karelik ''Sincan Park'' çok yakıştı. Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan: ''Sincan'ın gecesi ayrı gündüzü ayrı güzel.'' Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’ın “Vizyon projelerimizden biri” dediği Sincan Park 300.000m²’lik alanıyla Sincan’ın güzelliğine güzellik katıyor. Gündüz yemyeşil doğasıyla, gece ışıklarıyla görenleri kendine hayran bırakan Sincan Park kısa süre içerisinde hizmete açılacak.thumbnail_sincan park (7)

Haymana çocuk etkinlik merkezi için başvurular başladı Haymana çocuk etkinlik merkezi için başvurular başladı

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’ın büyük bir titizlik ve yoğun bir çalışmayla sona yaklaştırdığı Sincan Park Rekreasyon Projesi görücüye çıkmaya başladı. Binlerce ağaç dikilen alan gündüz yemyeşil görüntüsüyle dikkatleri çekerken gece de ışıl ışıl parlıyor.

SİNCAN PARK BÜYÜKLÜĞÜ İLE DİKKAT ÇEKİYOR

300.000m²’lik alanıyla adından şimdiden söz ettiren Sincan Park içerisinde 185.000 m²lik yeşil alan yer alıyor. Binlerce ağaç ve çalı dikildi; bölgede bulunan dere ıslah edildi. Bataklık görünümünden çıkarılarak tahkimat taşları ile kaplandı. Çevre duvarı örülerek sel ve taşkınlara karşı önlem alındı.thumbnail_sincan park (1)

Rekreasyon alanında vatandaşın ihtiyaçlarını karşılaması için her ayrıntı düşünüldü. Fayton, bisiklet ve yürüyüş yollarıyla ve kafeleriyle vatandaş, kaliteli zaman geçirebilecek. Aynı zamanda spor yapabilmeleri için de futbol, basketbol, tenis sahaları inşa edildi. 

8000 m²’lik çok amaçlı etkinlik alanı, 5500 m²’lik çocuk oyun alanıyla çocuklar da unutulmadı.thumbnail_sincan park (2)

Ayrıca vatandaşları 3300 m2’lik giriş meydanı karşılıyor. 23.000 m²’lik lale meydanı ile de ziyaretçiler seyrine doyulmaz anlar yaşayacak.

3 adet mescid-wc, 5 adet büfe, idari bina ve 2 adet güvenlik binası rekreasyon alanına yapılanlar arasında.

“CUMHURİYETİMİZİN YÜZÜNCÜ YILINA ARMAĞAN, YARINLARA MİRASIMIZ OLSUN”

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan dev projelerden biri olan Sincan Park’ta sona gelindiğine işaret etti. Başkan Ercan, “Havuzlar, kreşler, konaklarımızın ardından mega projelerimizi de hızla tamamlıyoruz. Sincan Park ve Arasta Sincan projelerimiz kısa sürede hizmete açılacak. 300 bin metrekarelik büyük bir alanda bulunan Sincan Park’ımız sadece Sincan’a değil Ankara’ya değer katacak. Böylesine büyük yatırımları ilçemize kazandırmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Sincan Parkımız Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına armağan, yarınlara mirasımız olsun.” ifadelerini kullandı.thumbnail_sincan park (5)

Haber - Harutyun ÇERME