31 Mart 2024 yerel seçimlerinde AK Parti'dan Körfez Belediye Başkanı seçilen Şener Söğüt, merek edilen isimler arasında. Yurttaşlar arama motorlarında, '' Şener Söğüt kimdir? Şener Söğüt kaç yaşında, nereli? Şener Söğüt ne mezunu? Şener Söğüt hangi partiden? Şener Söğüt'ün eşi kimdir? Şener Söğüt kazandı mı? Şener Söğüt hangi görevlerde bulundu'' sorularını aratıyor. Peki, Şener Söğüt kimdir? Şener Söğüt kaç yaşında, nereli? Şener Söğüt ne mezunu? Şener Söğüt hangi partiden? Şener Söğüt'ün eşi kimdir? Şener Söğüt kazandı mı? Şener Söğüt hangi görevlerde bulundu? İşte tüm merak edilenler...

Şener Söğüt Körfez

Şener Söğüt kimdir?

Şener Söğüt, 1975 yılında Muş’ta doğdu. Aslen Gümüşhaneli olan söğüt, 1979 yılında ailesiyle birlikte Körfez İlçesinde ikamet etmeye başladı. İlk, orta ve lise tahsilini Körfez İlçesi’nde tamamladı. Şener SÖğüt,  Karadeniz Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini ise Düzce Üniversitesi’nde tamamlayarak Makine Yüksek Mühendisi unvanını kazandı. Ayrıca 2015 yılında Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu.

Şener Söğüt Kimd,R

İş hayatında, 1996-2004 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İGDAŞ’ta mühendis olarak başladı. Daha sonra 2004-2009 yılları arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZGAZ’da mühendis ve yönetici, 2009-2010 yılları arasında ise Körfez Belediye Başkan Yardımcısı olarak kamu hizmeti görevlerinde bulundu. Son 10 yıldan özel sektörde , inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde çalıştı.Siyasi ,hayatına 2001 yılında Körfez AK Parti  Kurucu İlçe Yöneticisi olarak başladı. Sırasıyla AK Parti Körfez İlçe Kurucu Gençlik Kolları Başkanı, Körfez İlçe Başkan Yardımcılıkları,Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği, Körfez Belediyesi Meclis Üyesi, Körfez Belediyesi  İmar Komisyonu Başkanı, Körfez Belediyesi Meclis Grup Sözcüsü ve son  olarak da AK Parti Körfez İlçe Başkanı olarak görev yaptı. Şener Söğüt 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde AK Parti'den Körfez Belediye Başkanı seçildi.

Çetin Doğan kimdir? Çetin Doğan kimdir?

Şener Söğüt Eşi Kim

Şener Söğüt'ün eşi kimdir?

Hatice Söğüt ile evli olan Şener Söğüt'ün 3 çocuğu vardır.

Kaynak: Haber Merkezi