Bu dava ile "Satoshi Nakamoto aslında kim?" sorusu yeniden gündemde yer aldı. Peki, Satoshi Nakamoto Kimdir? İşte detaylar...

SATOSHİ NAKAMOTO KİMDİR?

Bust Of Satoshi Nakamoto In Budapest

Satoshi Nakamoto, Bitcoin'in yaratıcısı olarak bilinen kişi veya grupların kullandığı takma isimdir. Bu uygulamanın bir parçası olarak aynı zamanda ilk blok zinciri veritabanını tasarlamış, Aralık 2010'a kadar Bitcoin'in geliştirilmesinde aktif bir rol oynamıştır.

Kim olduğu hâlâ bilinmeyen Nakamoto'nun, 5 Nisan 1975 doğumlu Japonya'da yaşayan bir adam olduğu iddia edilmiştir. Fakat ortaya atılan iddiaların çoğu Nakamoto'nun; Amerika veya Avrupa'da yaşayan, Japon asıllı olmayan, kriptografi (şifreleme) uzmanı ve bilgisayar bilimcilerinden biri olduğu yönündedir.

Nuri Alço kimdir? Nuri Alço kaç yaşındadır? Nuri Alço öldü mü? Nuri Alço kimdir? Nuri Alço kaç yaşındadır? Nuri Alço öldü mü?

Satoshi Nakamoto'nun yaklaşık 1 milyon adet Bitcoin'e sahip olduğu tahmin ediliyor. Bu rakam, Bitcoin'in tüm zamanların en yüksek seviyesini gördüğü 10 Kasım 2021 fiyatı baz alındığında yaklaşık 68,74 milyar dolara tekabül ediyor.

Kaynak: Haber Merkezi