Avrupa futbolunun üç organizasyonu için kuralar çekiliyor. UEFA turnuvaları Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve Avrupa Konferans Ligi'nde çeyrek finalden finale kadar tüm eşleşmeler, belli oldu. Peki eşleşmeler tamamlandı mı? Hangi takımlar karşı karşıya gelecek? İşte detaylar...

İstanbul'da oynanacak olan Şampiyonlar Ligi finali öncesi geri sayım devam ediyor. Son 16 Turu'nun sona ermesiyle Bayern Münih, Benfica, Chelsea, Inter, Manchester City, Milan, Napoli ve Real Madrid çeyrek final biletini kaptı.

İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA Genel Merkezi'nde düzenlenen Şampiyonlar Ligi kura çekiminde Avrupa devlerinin çeyrek ve yarı final eşleşmeleri belli oldu.

ÇEYREK FİNAL EŞLEŞMELERİ BELLİ OLDU

Ünlü kaleci Buffon'un PSG pişmanlığı! Ünlü kaleci Buffon'un PSG pişmanlığı!

Real Madrid - Chelsea
Inter - Benfica
Manchester City - Bayern Münih
Milan - Napoli


YARI FİNAL EŞLEŞMELERİ

Milan / Napoli - Inter / Benfica

Manchester City / Bayern Münih - Real Madrid / Chelsea

FİNAL İSTANBUL'DA

2023 Şampiyonlar Ligi final maçı 10 Haziran Cumartesi günü Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda oynanacak.

FİNAL TOPU TANITILDI

İstanbul'da oynanacak olan 2023 Şampiyonlar Ligi final maçında kullanılacak futbol topu görücüye çıktı. Adidas tarafından üretilen final topunda ülkemizi temsilen çeşitli motifler bulunuyor. Topun üzerinde 3 farklı desene sahip yıldız bulunuyor ve bu yıldızlar Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsünü temsil ediyor. Çini motiflerindeki altın renkli motifler İstanbul'un tarihini temsil ederken, gümüş renkli motifler ise Şampiyonlar Ligi'nin kupasını temsil etmekte.

Haber Merkezi