İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları devam ederken, sosyal medyada paylaşılan fotoğrafların ardından Pizza Hut, boykot çağrılarıyla karşı karşıya kalmış durumda. Gazze'deki ölümleri artıran İsrail ordusunun işgalci militanlarının fotoğrafları gündeme bomba gibi düştü.

G F Ak9 P D X E A A K0 Cw

Snowboard tutkunlarının yeni gözdesi: Sahara Milli Parkı Snowboard tutkunlarının yeni gözdesi: Sahara Milli Parkı

İsrail'in Gazze'yi hedef alan saldırıları sonucunda binlerce masum kadın ve çocuk hayatını kaybederken, sosyal medyada paylaşılan görseller, Pizza Hut'un İsrail'e destek verdiği yönünde tepkilere neden oldu. Bu bağlamda, yurttaşlar uzun süredir İsrail ürünlerini boykot etme çağrıları yapmaktaydı; ancak son saldırılar ve ortaya çıkan fotoğraflar, Pizza Hut'a karşı boykot çağrılarını daha da güçlendirdi.

 Pek çok kullanıcı, Pizza Hut'un bu dönemde İsrail'e destek verdiği izlenimini uyandıran görüntüler karşısında markayı boykot etmeye kararlı olduklarını belirtiyor.

Gazze'deki insan hakları ihlalleri ve yaşanan trajedilerle ilgili dünya genelinde duyarlılık artarken, Pizza Hut'un bu durumu destekleyici bir tavır sergilediğine dair ortaya atılan iddialar, markanın itibarını ciddi şekilde sarsmış durumda. Boykot çağrılarına katılanlar, Pizza Hut'un bu olaylara ilişkin net bir tavır alması ve müşteri tepkilerine yanıt vermesini bekliyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ