Öğretmenlerin İl Dışı Atama sonuçları belli oldu Öğretmenlerin İl Dışı Atama sonuçları belli oldu

Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen “Siber Güvenlik” adlı programa Düzce İl Emniyet Müdürlüğü personeli konuşmacı olarak katıldı.
Programın moderatörlüğünü gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Fatih Durmuş, siber güvenlik kavramının önemine dikkat çekti. Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte, siber güvenlik kavramının da sürekli evrilmekte ve gelişmekte olduğunu ifade eden Durmuş, bu nedenle siber güvenlik farkındalığının ve önlemlerinin güncel tutulmasının büyük önem taşıdığını belirtti.

Siber 12 (1)Programda, ilk olarak siber suçların tanımına değinildi. Ardından teknoloji bağımlılığı, siber suç, siber zorbalık, siber güvenlik ve yaptırımlar gibi konular somut örneklerle anlatıldı.
Katılımcıların soruları ve görüşleri sonrasında Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. İbrahim Külünk, davetli konuşmacı Düzce İl Emniyet Müdürlüğü personeline teşekkür belgesi takdim etti.

Kaynak: İHA