Mustafa Tuna, internette en çok araştırılan isimler arasında yer alıyor. Yurttaşlar, "Mustafa Tuna kimdir? Mustafa Tuna nereli, kaç yaşında? Mustafa Tuna ne mezunu? Mustafa Tuna evli mi" sorularına yanıt arıyor. Peki, Mustafa Tuna kimdir? Mustafa Tuna nereli, kaç yaşında? Mustafa Tuna ne mezunu? Mustafa Tuna evli mi? İşte tüm merak edilenler...

Mustafa Tuna 2

MUSTAFA TUNA KİMDİR?

Mustafa Tuna, siyasetçi ve mühendistir. Tuna 5. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı'dır. Tuna halen Adalet ve Kalkınma Partisi üyesidir. 2002 – 2007 yılları arasında Ankara Milletvekili olarak görev yapan, bu süreçte AGİTPA Türk Grubu Üyeliği’nde birçok uluslararası temaslarda bulunan Tuna, 29 Mart 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde Sincan Belediye Başkanlığı’na seçildi.

Tuna 3

MUSTAFA TUNA NERELİ?

Mustfa Tuna'nın memleketi Sivas Şarkısla'dır. 

Tuna 5

MUSTAFA TUNA KAÇ YAŞINDA?

Tuna, 1957 yılında dünyaya gelmiştir. Tuna 67 yaşındadır. 

Tuna 6

MUSTAFA TUNA NE MEZUNU?

Dr. Mustafa Tuna, 1980 yılında, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden inşaat mühendisi olarak mezun oldu. 1982 yılında, İTÜ İnşaat Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nden "yüksek mühendis" unvanı alan Başkan Tuna, 1982-1983 yıllarında ABD’de eğitim gördü. Bütün akademik gereklilikleri yerine getirerek, “Atıksu Arıtma Tesisleri Maliyet İndeksi ve Debi – Maliyet İlişkileri” konusundaki tez çalışmasını tamamlaması üzerine, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü'nden, 1995 yılında "doktor yüksek mühendis" unvanı aldı.

1998 yılında, Su Kirlenmesi ve Kontrolü Bilim Dalı’nda Üniversitelerarası Kurul tarafından "doçent" unvanını da alan Başkan Mustafa Tuna, özel sektördeki uygulama çalışmalarına paralel olarak, çevre teknolojisi, altyapı planlaması ve mühendislik ekonomisi alanlarında da akademik çalışmalarını sürdürdü.

Ulusal ve uluslararası ölçekte çok sayıda bilimsel yayınları da bulunan Tuna, uluslararası yayınlarından dolayı TÜBİTAK’tan yayın teşvik ödülü kazandı.

Bir taraftan önemli altyapı ve üstyapı  uygulama projelerini gerçekleştirirken, diğer taraftan akademik faaliyetlerini de sürdüren ve çalışma konusuyla ilgili lisansüstü tezlere jüri üyesi olarak katılan Mustafa Tuna’nın ayrıca “Science Citation Index”ce taranan hakemli dergilerde makalesi yayınlandı ve çok sayıda atıf yapıldı.

Mustafa Destici'nin eşi Şükriye Destici kimdir? Mustafa Destici'nin eşi Şükriye Destici kimdir?

Yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda seminer, konferans, sempozyum ve toplantıya da katılan Tuna, İTÜ Mezunları Eğitim Vakfının kurucu başkanı, İnşaat Mühendisleri Odası üyesi, Su Kirlenmesi Araştırmaları ve Kontrolü Türk Milli Komitesi üyesi.

Mustafa Tuna

MUSTAFA TUNA EVLİ Mİ?

Mustafa Tuna evlidir. 

Kaynak: Haber Merkezi