MR Beast kim?

ABD’li iş insanı, hayırsever ve Youtuber olan Mr. Beast’ın Youtube’da her videosu milyonlarca kez izleniyor. Tam 132 milyon abonesi bulunan Mr. Beast videolarında devasa ödülleri dağıtıyor ve iyilik akımları yapıyor. Peki, Mr. Beast kimdir, kaç yaşında, gerçek ismi ne?

Youtube’un en prodüksiyonlu işlerine imza atan ve devasa ödülleri sahipleriyle buluşturan Mr. Beast önceki videolarında özel jet, 500 bin dolar, 456 bin dolar ve 800 bin dolar gibi farklı ödüller dağıtmış ve tüm Youtube’un ilgisini üzerine çekmişti. Beast aynı zamanda 1000 görme engelli kişinin tedavisini yaptırmış, dünyanın en kirli sahilini gönüllülerle birlikte temizlemiş ve bunun gibi hayır işlerinde bulunmuştu.

MR. BEAST KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, GERÇEK ADI NE?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: "Kıbrıs meselesi, Türkiye Yüzyılında çözümsüz kalmayacaktır" Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: "Kıbrıs meselesi, Türkiye Yüzyılında çözümsüz kalmayacaktır"

MrBeast veya gerçek ismi ile Jimmy Donaldson 7 Mayıs 1998’de ABD’de dünyaya geldi. Amerikalı bir YouTuber, iş insanı ve hayırsever olan Donaldson Kuzey Karolina'da ikamet etmektedir. 2016 yılında Greenville Hristiyan Akademisi'nden mezun olan Donaldson, Newsweek'e göre YouTuber olarak tam zamanlı bir kariyer yapmak için üniversite eğitimini bırakmıştır. Keemstar ile çevrimiçi bir röportaj sırasında Donaldson, Crohn hastalığı olduğunu belirtmiştir.

Donaldson, YouTube'da video yüklemeye 2012 yılında, 13 yaşındayken "MrBeast6000" adlı kanal ile başlamıştır, 6000 abone Sahibi olunca "MrBeast6000" adındaki şarkısını çıkarmıştır. ancak 2017 yılında yüklediği "100.000'e kadar saymak" konulu videosuna kadar aldığı görüntülenme sayısı düşük kalmış, bu videodan sonra videolarını yükledikçe ise Donaldson'un bilinirliği artmıştır.

Videoyu izlemek için: https://www.youtube.com/watch?v=yhB3BgJyGl8