Bebeklerin ve okul öncesi çocukların kitapla tanışmalarını ve ilerleyen yaşlarda aktif birer kitap dostu-kütüphane kullanıcısı olmalarına katkı sağlamak amacıyla kurulan Mamak Belediyesi Bebek ve Çocuk Kütüphaneleri adından söz ettirmeye devam ediyor. Şehitlik, Yeşilbayır, Akdere ve Neşet Ertaş Bebek ve Çocuk Kütüphanelerinde minikler, çeşitli atölyeler ve etkinliklere katılarak sosyalleşiyorlar.

Çömlek Atölyesi (4)

Zira yapılan araştırmalara göre okuma kültürü ve alışkanlığının erken çocukluk döneminde kazandırılması konuşmanın, şarkı söylemenin, bebeklere ve çocuklara kitap okumanın, onların konuşma ve dil becerilerine oldukça olumlu etkisi olduğunu göstermiştir. Bu anlayış ile hareket eden Mamak Belediyesi, bebek ve çocuk kütüphanelerinde etkinlikler düzenliyor. Söz konusu faaliyetler, çocukların fiziksel, bilişsel ve kavramsal gelişimlerine katkı sağlarken bilgi düzeylerini de artırıyor.

Çömlek Atölyesi (3)

ASKİ Genel Müdürlüğü Master Plan çalışmalarını sürdürüyor ASKİ Genel Müdürlüğü Master Plan çalışmalarını sürdürüyor

Çömlek Atölyesinde Yeni Keşifler

Yeşilbayır Bebek ve Çocuk Kütüphanesi’nde çömlek atölyesi etkinliği yapıldı. Çömlek atölyesine katılan minikler hem yeni bir sanat dalı ile tanıştı hem de yeteneklerini keşfetme fırsatı buldu. Tezgah başına geçen minikler, çömlek yapımını işin ustalarından öğrendi. Eğlenerek öğrenmenin tadına varan miniklerin sevinci ve heyecanı görülmeye değerdi.

Çömlek Atölyesi (5)

Etkili Kitap Okuma Programı

Neşet Ertaş Bebek ve Çocuk Kütüphanesi’nde Etkili Kitap Okuma Programı düzenlendi. Etkinliğe katılan minikler masallar diyarında yolculuğa çıkarak, hayal dünyalarını geliştirme fırsatı yakaladı.

Foto (1)-11

Kütüphane Dostu Mamak Belediyesi’nin Bebek ve Çocuk Kütüphanelerine Mamaklılar Büyük İlgi Gösteriyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından “Kütüphane Dostu Belediye” ödülüne layık görülen Mamak Belediyesi, ilçedeki kütüphanelerin sayısını 22’ye çıkardı. Bunların dördü bebek ve çocuk kütüphanesi olarak hizmet veriyor. Şehitlik, Yeşilbayır, Akdere ve son olarak hizmete açılan Neşet Ertaş Bebek ve Çocuk Kütüphanelerine Mamaklılar büyük ilgi gösteriyor. Düzenlenen etkinlik, atölye ve programlar velilerden tam not alıyor. 

Çömlek Atölyesi (2)Çömlek Atölyesi (1)

Kaynak: HABER MERKEZİ