Trendyol Süper Lig 37 .hafta dev bir maça sahne oldu. Fenerbahçe, 10 kişi kaldığı mücadelede Çağlar Söyüncü'nün attığı golle Galatasaray'ı deplasmanda 1-0 mağlup etmeti başardı. Derbi sonrası yaşanan olaylar sonucunda PFDK'ya sevk edilen isimlerin cezası belli oldu. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Fenerbahçeli oyunculardan Mert Hakan Yandaş'a 5, İrfan Can Eğribayat'a 3 ve Jayden Oosterwolde'ye 1 maç ceza verdi. Öte yandan; Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç 90 gün hak mahrumiyeti , yönetim kurulu üyesi Selahattin Baki 32 gün hak mahrumiyeti, Kulüp doktorı Ertuğrul Karanlık 5 müsabakadan men ve Fenerbahçe görevlisi Emre Kartal 1 yıl hak mahrumiyeti cezaları verildi. Fenerbahçeli Mert Hakan Yandaş kulüp televizyonunda Galatasaray maçı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Derbi Kavga 3

''SENARYOLARLA BAŞLAYAN BİR MAÇ OLDU''

Mert Hakan Yandaş, "Öncelikle takımımızla gurur duyuyorum. Onurumuz, gururumuz ve camiamızın şerefi için çıktığımız bir maçtı. Çünkü bütün sezon yapılanları anlatmamız için bu maçı kazanmamız gerekiyordu. Bunun bilincindeydik. Şansımıza da senaryolarla başlayan bir maç oldu. 11’e 11 iken inanılmaz bir oyun vardı. Çok üstündük, kalemize gelemeyen bir rakip vardı. Sonrasında onlarda biraz tedirginlik başladı. 10 kişi kaldık. Senaryo devam etti. 10 kişi oynarken de kalemize gelememeye devam ettiler. İnanılmaz bir ruh, inanılmaz oyun zekası, taktik disipline bağlı 10 kişi vardı, o dakikadan sonra. İnanılmaz bir mücadele vardı. Takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Başından sonuna kadar hak ettiğimiz galibiyeti aldık. Tiyatroya son verdik, diyebilirim. Şimdi son hafta gidip, tiyatroya onlar devam edebilirler'' dedi.

Derbi Kavga 2

''FENERBAHÇE ARMASI HEPSİNE YETTİ''

Mert Hakan Yandaş, ''Derbi atmosferleri gergin ve bir o kadar da keyifli olur. Ben de orada gergin bir ortam olacağını biliyordum. Bunu planlamadım ama yürürken bana küfür etmeye başladıklarında onlara tertemiz, şerefli, onurlu, gururlu armamızı gösterdim. Bu zaten yetti. O günden beri herkes konuşuyor. Ne yaptım? El hareketi mi yaptım, ağzımdan kötü bir söz mü çıktı? Hayır. Maçtan sonra sorulan soruya da cevap vermiştim. İnanılmaz organizeler ama sadece bir Fenerbahçe arması hepsine yetti'' ifadelerini kullandı.

Derbi Kavga 1

''ONUR VE GURUR MÜCADELESİ VERDİK''

Mert Hakan Yandaş, ''Belki biraz fazla olabilir ama bence Fenerbahçe tarihinin en karakterli oyuncu gruplarından biri bu. Bana öyle geliyor. Tabii ki büyüklerimiz bunu daha doğru değerlendirir ama gerçekten burada inanılmaz bir oyuncu grubu var. Sezon başından bugüne kadar; o gün yaşadıklarımıza rağmen, inanılmaz tepki veren ve birlikte kalan bir ekip var. Bir gün olsun arasında sıkıntı yaşamayan topluluk var. Nasıl anlatsam bilmiyorum. İnanılmaz bir yabancı oyuncu grubumuz var. Bu kadar sahiplenmeleri beni çok onurlandırıyor, çok mutlu ediyor. Her şeyin farkında olmaları ve camiayı Türk oyuncular kadar sahiplenmeleri çok önemli. Bu sene bunu inanılmaz başardık. Çok büyük karakterler ve çok büyük oyuncular var. Kim eksik olursa olsun sezon boyunca zaten hep reaksiyon veren bir camia, reaksiyon veren bir oyuncu gurubu olduk. Bizim için kimin oynadığının kimin oynamadığının bir önemi yok. Herkes çıkıp elinden geleni yapıyor. O günde onur ve gurur mücadelesi verdik'' dedi.

Slovenya-Danimarka maç özeti Slovenya-Danimarka maç özeti

Derbi Kavga

''CAMİAMIZ HER ŞEYİN FARKINDA''

Mert Hakan Yandaş, '' Öncelikle deplasmana gelen taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Saha içinde her saniye onların sesini duydum. Bir dakika bile seslerini duymadığım an olmadı. İnanılmaz bir ortam ve atmosfer yarattılar. Sanki evimizde oynuyormuş, gibiydik. Hatta evimizde oynadığımız maçlardan daha iyiydi, diyebilirim. Onlara çok teşekkür ederim. Camiamız her şeyin farkında. Oyuncu grubunun ne kadar karakterli ve dik durduğunun farkında. O aslında bunun kutlaması ve sevinciydi. Bozduğumuz ittifakların sevinciydi. O yüzden onlara da sonsuz teşekkür ediyorum. Bizleri inanılmaz karşıladılar. Sağ olsunlar, iyi ki varlar'' ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi