Eski Gençlik ve Spor Bakanı ve Trabzonspor Kulübü'nün eski başkanlarından Mehmet Ali Yılmaz evinde ölü bulundu. Bu gelişme sonrası Mehmet Ali Yılmaz'ın hayatına ilişkin araştırmalar hız kazandı. Peki, Mehmet Ali Yılmaz kimdir? Mehmet Ali Yılmaz neden öldü? Mehmet Ali Yılmaz'ın eşi kimdir? Mehmet Ali Yılmaz'ın kızı kimdir? İşte detaylar...

Mehmet Ali Yılmaz Kimdir

Mehmet Ali Yılmaz kimdir? 

Mehmet Ali Yılmaz 21 Ekim 1948 tarihinde Of'ta doğmuştur. İstanbul Mühendislik ve Mimarlık Akademisi İnşaat Fakültesini bitirdi. Antalya'da Zigana Tatil Köyü, Tek-Art Holding ve Yılmaz Yayınları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, Trabzonspor Kulübü Başkanlığı, XIX. Dönem Trabzon Milletvekilliği ile Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı yapmıştır. 

Bakanlığı döneminde Türkiye Futbol Federasyonuna özerklik getirdi. Futbolda havuz sistemini düzenleyen kişidir. Trabzonspor'a tesis kazandırdı.

Medya alanında da yatırımları vardır. İnternet üzerinden yayın yapan "TVem" kanalı, Trabzon'da eskiden yayın yapan Zigana TV ve hâlâ yayın yapan Zigana FM, Karadeniz, Türk Sesi gibi medya kuruluşları kendisine aittir.

Mehmet Ali Yılmaz

Mehmet Ali Yılmaz neden öldü?

Eski Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Ali Yılmaz, İstanbul Beşiktaş’taki evinde ölü bulundu. Bir dönem Trabzonspor Kulübü’nün de başkanlığını yapan Yılmaz’ın cansız bedeni, evine gelen kızı tarafından bulundu. 

Ailesi tarafından yapılan açıklamada Yılmaz'ın evde kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği ifade edildi.

Adana Mersin otoyolunda zincirleme kaza: Çok sayıda ölü ve yaralı var Adana Mersin otoyolunda zincirleme kaza: Çok sayıda ölü ve yaralı var

Mehmet Ali Yılmaz Eşi

Mehmet Ali Yılmaz'ın eşi kimdir?

Mehmet Ali Yılmaz'ın eşi Nazmiye Yılmaz'dır.

Kaynak: Haber Merkezi