Fatih Sultan Mehmed'in hikayesini anlatacak olan ''Mehmed Fetihler Sultanı'' dizisi büyük bir merakla bekleniyor. TRT 1'de yayınlanacak dizinin ilk tanıtımı izleyicilerin beğenisine sunuldu. Dizinin İlk fragmanında Hazreti Muhammed'in İstanbul’un fethini müjdelediği “İstanbul muhakkak fethedilecektir. Onu fetheden komutan ne güzel komutan, o ordu ne güzel ordudur" hadis-i şerifinin aktarıldığı sahneye yer verildi. Yayınlanan tanıtımın ardından Mehmed Fetihler Sultanı dizisi yurttaşlar tarafından araştırılıyor. Peki, Mehmed Fetihler Sultan dizisinin konusu ne? Mehmed Fetihler Sultan dizisinin oyuncuları kim? Mehmed Fetihler Sultan dizisi ne zaman yayınlanacak? İşte tüm merak edilenler...

Mehmed Fetihler Sultanı Kim Oynuyor

MEHMED FETİHLER SULTANI DİZİSİNİN KONUSU NE?

Osmanlı tarihinin en önemli hükümdarlarından Fatih Sultan Mehmed’in hayatına ışık tutacak olan projede Fatih’in yaşamına paralel giden bir hikâye ile İslam dünyasının önemli isimlerinden Eyüp el Ensari’nin de hayatının önemli aşamaları işlenecek.

Mehmed Fetihler Sultanı Ne Zaman

MEHMED FETİHLER SULTANI DİZİSİNİN OYUNCULARI KİM?

Mehmed Fetihler Sultanı dizisinin oyuncu kadrosunda; Serkan Çayaoğlu, Selim Bayraktar, Fikret Kuşkan, Tuba Ünsal, Sinan Albayrak, Kenan Çoban ve Bülent Alkış'ın yer aldığı belirtiliyor.

Mehmed Fetihler Sultanı Oyuncuları

MEHMED FETİHLER SULATINI DİZİSİ NE ZAMAN YAYINLANACAK?

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ''Kutlu fethin ve çağ açıp çağ kapatan Fatih Sultan Mehmed Han’ın hikayesi, 'Mehmed: Fetihler Sultanı' yakında TRT'de başlıyor. Bu anlamlı yapım için TRT’yi ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.

Mehmed Fetihler Sultanı Konusu

Kara Ağaç Destanı 2. bölüm bu akşam! Kara Ağaç Destanı 2. bölüm bu akşam!

MEHMED FETİHLER SULTANI DİZİSİ TANITIMI

Kaynak: Haber Merkezi