Yerel yönetim seçimlerine geri sayım başlamışken belediye başkan adaylarının isimleri kesinleşiyor. Son olarak Erdal Beşikçioğlu, CHP'nin Etimesgut Belediye Başkan Adayı oldu. Ünlü oyuncunun siyasete atılmasına ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş'tan tepki geldi. Yavaş’ın itirazının Etimesgut’ta İYİ Parti’nin kurucu il başkanını CHP’den aday göstermek istediği için Beşikçioğlu’nun adaylığına karşı çıktığı belirtildi.

Mansur Yavaş Erdal

Yavaş’ın kurmaylarıyla görüştüğünü belirten gazeteci İsmail Küçükkaya, şunları ifade etti:

Murat Kurum: "İstanbul’u yeniden dünyanın en güzel şehri yapacağız” Murat Kurum: "İstanbul’u yeniden dünyanın en güzel şehri yapacağız”

"Erdal Beşikçioğlu'nun bir dönem çok yakın olduğu birlikte çalıştığı arkadaşlarından aldığım bilgilere göre, Mansur Yavaş Erdal Beşikçioğlu'nu çok beğeniyormuş. Aralarında iyi bir hukuk var. Takdir ediyor, oyunlarına gidiyormuş. Aralarında sahiden de iyi bir hukuk varmış.

Mansur Yavaş'ın kurmaylarını aradığımda da onlara bunu sordum. Yavaş'ın Beşikçioğlu ile arası iyiyse neden böyle bir kriz söylentisi çıkıyor diye. Kurmayları, 'Seçimi mutlaka kazanmak istiyoruz. CHP'nin güçlü olduğu yerlere karışmıyoruz ama özellikle farklı kesimlerden de maksimum oyu almanın hesabını yapıyoruz. İYİ Parti'nin Etimesgut'ta yüzde 13 civarında oyu var. Biz bu oy oranını da kazanmak için kurucu il başkanını aday göstermek istiyorduk. Ankara'da 3-4 gündür böyle bir sorun var evet biz de yeni duyduk bu durumu' dedi.

Yani, Mansur Yavaş, İYİ Parti tabanıyla ilgili yaptığı oy hesabının bozulduğunu düşünüyor. Erdal Beşikçioğlu ile aralarında ne kadar iyi bir hukuk olsa da..."

Kaynak: Haber Merkezi