A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) F Grubu'ndaki son maçında Çekya'yı 2-1 yenerek, son 16'ya kaldı.  Mamaklılar maçı, Mamak Belediyesi tarafından 100. Yıl Cumhuriyet Millet Bahçesi’nde kurulan dev ekrandan izledi.

Mamak, Kırmızı Beyaz (4)

Yer, gök, kırmızı-beyaz

A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) F Grubu'ndaki son maçında Çekya'yı 2-1 yenerek, son 16'ya kaldı. Mamak Belediyesi, milli heyecanın birlikte yaşanması amacıyla 100. Yıl Cumhuriyet Millet Bahçesi’ne dev ekran kurdu ve maç sonunda büyük coşku yaşandı.

Mamak, Kırmızı Beyaz (1)

Milli Takım son 16’ya kaldı

EURO 2024 F Grubu'nda mücadele eden A Milli Futbol Takımı, grubunun son maçında Çekya ile karşılaştı. Oldukça heyecanlı geçen maçta ay-yıldızlılar, Çekya'yı 2-1 yenerek, son 16'ya kaldı. Mamaklılar, Milli Takım’ın bu önemli maçını izlemek ve destek olmak için soluğu 100. Yıl Cumhuriyet Millet Bahçesi’nde aldı. Binlerce kişinin katıldığı etkinlikte maç büyük bir dikkatle takip edilirken, atılan goller ve galibiyet sonrası büyük bir sevinç yaşandı. Mamak Belediye Başkanı Veli Gündüz Şahin, meydanı dolduran binlerce vatandaşla birlikte milli heyecanı yaşadı. Karşılaşmayı izlemeye gelen vatandaşlara Türk bayrağı dağıtıldı. Alanı dolduran taraftarlar, milli takıma alkış ve tezahüratlarla destek verdi. Maç boyunca Türk bayrakları ve tezahüratlarla destek veren vatandaşlar, A Milli Futbol Takımı'nın attığı gollerde büyük sevinç yaşadı. Maçın bitiş düdüğüyle A Milli Futbol Takımı’nın son 16 turuna kalması büyük bir coşkuya sahne olurken vatandaşlar hoparlörden açılan şarkılarla galibiyeti kutladı.

Mamak, Kırmızı Beyaz (5)

Tebrikler Türkiye’m

Ay-yıldızlıların galibiyet golü sonrası Başkan Şahin ve alanda bulunan binlerce vatandaş, büyük bir gurur ve sevinç yaşadı. Başkan Şahin, “Muhteşem bir zafer. Bu akşam, Millet Bahçemizde tek renk, tek yürek olduk. Sahada adeta şov yapan ‘Bizim Çocukları’ gönülden kutluyorum. Tebrikler Milli Takım. Tebrikler Türkiye’m” dedi. Maç sonunda kalabalık, galibiyetin tadını çıkardı.

Ankara Büyükşehir'in lise öğrencileri için yaz kampı başladı Ankara Büyükşehir'in lise öğrencileri için yaz kampı başladı

Mamak, Kırmızı Beyaz (2)

Kaynak: Haber Merkezi