Yol yapım çalışmalarıyla ilçenin ulaşım ağını genişleten Mamak Belediyesi hizmette sınır tanımıyor. Bir yandan Mamak genelinde altyapı ve üstyapı çalışmalarını gerçekleştiren belediye, diğer yandan imar uygulamaları ile yol açma ve genişletme çalışmalarını hızla sürdürüyor.

Mamak’ta Yollara Bakım Ve Onarım (4)

Mamak’a Yeni Yollar

Bu kapsamda Fen İşleri Müdürlüğü Alt Yapı Şube ekipleri, nüfusun artması ve ihtiyaçların oluşması sebebiyle Mutlu-Ege Mahallesi 735 Sokak’ta, mevcut yolların genişletilmesi çalışmalarına başladı. Bir km uzunluk, yedi metre genişliğe sahip olacak şekilde genişleyecek yolun genişletme çalışmalarına katılan Mamak Belediye Başkanı Veli Gündüz Şahin, yolun ihtiyaca cevap vermesinin yanı sıra artan trafik yükünü de rahatlatacağının altını çizerek,  ulaşımda nefes alan ilçe olacaklarını belirtti.

Mamak’ta Yollara Bakım Ve Onarım (1)

Başkan Şahin: “Vatandaşımızın hayatını kolaylaştırıyoruz”

Mamaklılar, metroya kavuşuyor Mamaklılar, metroya kavuşuyor

Yeni yollar ile vatandaşların da günlük hayatının kolaylaştığının altını çizen Başkan Şahin, “İlçemiz en hızlı büyüyen ilçeler arasında. Bunun sonucunda şehrimizin ulaşım ağına yeni imar yolları ekleyerek trafik sorununun önüne geçiyor, vatandaşlarımızın günlük hayatını kolaylaştırıyoruz. Yaptığımız yeni yollar ve altyapı yatırımlarıyla Mamak’ımızı geleceğe taşımaya devam edeceğiz” dedi.

Mamak’ta Yollara Bakım Ve Onarım (3)

Kaynak: Haber Merkezi