İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya:

''Van, Gaziantep ve Kırklareli merkezli 4 ilde eş zamanlı olarak Jandarma tarafından düzenlenen Mahzen-12 operasyonlarında;
Van'da Seyithan Durdu'nun (Düzensiz göçmen Kaçakçısı Organize Suç Örgütü), Gaziantep'te Abdulmuttalip Kurtoğlu’nun (Nitelikli Dolandırıcı Organize Suç Örgütü), Kırklareli'nde Doğan Sabuncu’nun (Nitelikli Dolandırıcı Organize Suç Örgütü) elebaşılığını yaptığı 3 ayrı Organize Suç Örgütü çökertildi.

Deprem soruşturmasında tutuklama sayısı artıyor

Operasyonlarda elebaşlarının da içerisinde bulunduğu organize suç örgütü üyesi 22 şüpheli yakalandı!

Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Suçta kibirlenenlere, halkımızın huzurunu kaçıranlara, organize suç örgütlerine ve çetelere göz açtırmayacağız!

tutuklama1

VAN: 
Van, Saray Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Van İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar sonucu; 
İran üzerinden gelen düzensiz göçmenleri yasa dışı yollardan ülkemize geçişini sağlamaya çalışarak Göçmen Kaçakçılığı suçunu örgütlü olarak işledikleri tespit edilen organize suç örgütü üyesi 7 şüpheli yakalandı. 

tutuklama2

GAZİANTEP: 
Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Gaziantep İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar sonucu; Gaziantep ve Adana’da eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonlarda;
İnternet üzerinden araç satış ilanı vererek, kendileri ile iletişime geçen vatandaşlardan para toplamak suretiyle Bilişim sistemlerini kullanarak nitelikli dolandırıcılık suçunu örgütlü olarak işleyen organize suç örgütü üyesi 10 şüpheli yakalandı.

tutuklama-2

KIRKLARELİ: 
Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Kırklareli İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar sonucu;
Kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtarak Nitelikli Dolandırıcılık suçunu örgütlü olarak işledikleri tespit edilen organize suç örgütü üyesi 5 şüpheli yakalandı.

tutuklama-gorsel

Operasyonlar sonucu: Çok sayıda dijital materyale, Suçtan elde edildiği değerlendirilen çok miktarda altın, döviz ve Türk Lirasına el konuldu.

Pikap ile otomobil kafa kafaya çarpıştı! Pikap ile otomobil kafa kafaya çarpıştı!

Cumhuriyet Başsavcılıklarımızı ve operasyonları gerçekleştiren Kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle.'' İfadelerini kullandı.

Kaynak: Çağlar Bülent SANSAR