Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde bulunan Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi'nde müdür yardımcısı olarak görev yapan Mahir Çoğaç, bugün sabah saatlerinde trafikte silahlı saldırıya uğrayarak hayatını kaybetti. 17 yaşındaki bir şahıs tarafından aracında seyir halindeyken kafasından vurulan Çoğaç, hastaneye kaldırıldı ancak tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.

Mahir Çoğaç Kimdir (2)

Mahir Çoğaç, Kocaeli'de uzun yıllardır eğitim camiasında aktif olarak yer almış bir isimdi. Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi'nde müdür yardımcılığı görevini yürütüyordu ve öğrencileri tarafından sevilen bir eğitimci olarak biliniyordu. 2 çocuk babası olan Çoğaç'ın ani ölümü, ailesi ve eğitim camiasında büyük üzüntü yaratmıştır.

Mahir Çoğaç Kimdir (4)

Tır sürücüsü yanmaktan son anda kurtuldu! Tır sürücüsü yanmaktan son anda kurtuldu!

Polis ekipleri, olayın ardından kaçan saldırganı yakalamak için geniş çaplı bir operasyon başlatmıştır. Şüphelinin olaydan kısa bir süre önce Mahir Çoğaç'ın evinin yakınında beklediği güvenlik kamerası görüntüleri incelenmektedir.

Mahir Çoğaç Kimdir (1)

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Mahir Çoğaç'ın ölümü üzerine başsağlığı mesajı yayımlayarak, "Değerli meslektaşımız Mahir Çoğaç'ın kaybı, eğitim camiamızı derinden üzmüştür. Bu tür şiddet olaylarını kınıyor, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı.

0X0 Mudur Yardimcisi Mahir Cohaca Trafikte Kanli Pusu 17 Yasindaki Ogrenci Kafasindan Vurdu 1719387056593

Çoğaç'ın cenazesi, otopsi işlemlerinin ardından ailesine teslim edilmiş ve Çayırova Kent Mezarlığı'nda defnedilmek üzere morga götürülmüştür.

Olayla ilgili soruşturma devam etmektedir.

Kaynak: Haber Merkezi