Cumhuriyet Halk Partisi 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimler öncesi belediye başkan adaylarını açıklamaya devam ediyor. Hatay'dan aday olan Lütfü Savaş'ın hayatı yurttaşlar tarafından merak ediliyor. Arama motorlarında, ''Lütfü Savaş kimdir? Lütfü Savaş kaç yaşında, nereli? Lütfü Savaş ne mezunu? Lütfü Savaş'ın eşi kimdir? Lütfü Savaş alevi mi? Lütfü Savaş hangi görevlerde bulundu'' soruları aratılıyor. Peki, Lütfü Savaş kimdir? Lütfü Savaş kaç yaşında, nereli? Lütfü Savaş ne mezunu? Lütfü Savaş'ın eşi kimdir? Lütfü Savaş alevi mi? Lütfü Savaş hangi görevlerde bulundu? İşte tüm merak edilenler...

Lütfü Savaş Alevi Mi

LÜTFÜ SAVAŞ KİMDİR?

Lütfü Savaş, 1965 yılında Hatay'ın Yayladağı ilçesi Dağdüzü Köyü'nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Antakya'da tamamladı. 1990 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 1990-96 yılları arasında Kayseri'nin Develi ve Balıkesir'in Burhaniye ilçelerinde Adalet Bakanlığı'na bağlı kurumlarda pratisyen hekimlik yaptı.
Lütfü Savaş Ne Mezunu
Tıpta uzmanlık eğitimini 1996 -2000 yılları arasında İstanbul Okmeydanı SSK Eğitim Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Bölümü’nde tamamladı. Aynı yıl Başkent Üniversitesi Adana Eğitim Araştırma Hastanesi'nde Öğretim Üyesi olarak göreve başladı. 2002 yılında Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin kuruluşunda görev üstlendi, 2007 yılında Doçent unvanını aldı. Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde kurucu Başhekim Yardımcısı ve Rektör Danışmanı olarak idari görevlerde bulundu.

Mert Fırat'ın annesi Necla Fırat kimdir? Mert Fırat'ın annesi Necla Fırat kimdir?

Lütfü Savaş Tepki

LÜTFÜ SAVAŞ'IN EŞİ NAZAN SAVAŞ KİMDİR?

Lütfü Savaş'ın eşi Prof. Dr. Nazan Savaş'tır. Nazan Savaş, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı'nda öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Lütfü Savaş

LÜTFÜ SAVAŞ HANGİ GÖREVLERDE BULUNUDU?

2009 yerel seçiminde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Antakya İl Belediye Başkanlığı'na seçilen Savaş, başkanlığı döneminde alt ve üst yapı ile ilgili hizmetlerin yanı sıra eğitim, sanat, spor, sosyal ve kültürel alanlarda çok sayıda hizmete imza attı.

Lütfü Savaş 2014 yerel seçiminde Cumhuriyet Halk Partisi'nden Hatay’ın ilk ve kurucu Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçildi.
2019 yerel seçiminde de Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçilen Savaş, üç dönem üst üste Belediye Başkanı seçilmiş oldu ve bu süreçte Hatay’da ulusal ve uluslararası birçok projeyi hayata geçirdi.

Lütfü Savaş 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Hatay'dan Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmuştur.

Lütfü Savaş Kim

LÜTFÜ SAVAŞ ALEVİ Mİ?

Lütfü Savaş'ın alevi olduğuna dair bil bilgi bulunmuyor.

Editör: Zafer Cici