Keçiören Sanat Galerisi’nde düzenlenen yılsonu sergisinin açılış kurdelesini Keçiören Belediye Başkan Yardımcıları Emir Can Tunç ve Serkan Bedirhanoğlu, belediye meclis üyeleri, muhtarlar birlikte kesti. Kursiyerlerin, örgüden takıya, tel kırmadan giyim ve çiniye kadar birçok alanda yıl boyunca eğitim alarak ürettiği el emeği göz nuru eserler ziyaretçilerden tam not aldı.

Keçiören Belediyesi'nde El Emeği Ürünler (1)

Yenimahalle’de kurbanlar kesildi Yenimahalle’de kurbanlar kesildi

Hem meslek ediniyor hem sosyalleşiyorlar

Keçiörenli kadınların meslek edinmesi ve sosyalleşmesine katkı sağlamak için 2023-2024 eğitim öğretim yılı boyunca 14 kurs merkezi ve 64 branşta 4 bin 332 kursiyere eğitim verildi. Kursiyerlerin el emeği ürünlerini tanıtabilmeleri için düzenlenen KEÇMEK Yıl Sonu Sergisi’nde ise 24 branşta, bin 50 adet ürün yer aldı. Maharetli ellerden çıkan ürünlerin sergisi, Keçiören Belediyesi Konservatuvarı sanatçılarının sahne aldığı coşkulu Türk Halk Müziği konserinin ardından ziyarete açıldı. Görenleri hayran bırakan birbirinden kıymetli eserler, 9 Haziran tarihine kadar 09.00-18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Keçiören Belediyesi'nde El Emeği Ürünler (5)

İnsan odaklı belediyecilik

Serginin açılışında katılımcılara hitaben konuşan Keçiören Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Bedirhanoğlu, “Üretken ve çalışkan Keçiören kadınının elinden çıkan birbirinden kıymetli bu ürünlerin ayrı ayrı hikâyesi var. Özenle yapılmış, birbirinden güzel ürünler ortaya çıkarttılar. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. İnsan odaklı belediyecilik anlayışıyla çalışmalarımızı yürütüyoruz ve yürütmeye devam edeceğiz. Birlikte, ortak akıl geliştirerek daha pek çok başarılı işe imza atacağız” dedi.

Keçiören Belediyesi'nde El Emeği Ürünler (6)Keçiören Belediyesi'nde El Emeği Ürünler (3)

Kaynak: Haber Merkezi