AK Parti Çanakkale Belediye Başkan adayı Jülide İskenderoğlu'nun hayayı yurttaşlar tarafından araştırılıyor. Arama motorlarında, ''Jülide İskenderoğlu kimdir? Jülide İskenderoğlu kaç yaşında, nereli? Jülide İskenderoğlu ne mezunu? Jülide İskenderoğlu'nun eşi kimdir? Jülide İskenderoğlu'nu kaç çocuğu var? Jülide İskenderoğlu'nu danışmanları kimdir? Jülide İskenderoğlu hangi görevlerde bulundu'' soruları aratılıyor. Peki, Jülide İskenderoğlu kimdir? Jülide İskenderoğlu kaç yaşında, nereli? Jülide İskenderoğlu ne mezunu? Jülide İskenderoğlu'nun eşi kimdir? Jülide İskenderoğlu'nu kaç çocuğu var? Jülide İskenderoğlu'nu danışmanları kimdir? Jülide İskenderoğlu hangi görevlerde bulundu? İşte tüm merak edilenler...

Jülide İskenderoğlu

JÜLİDE İSKENDEROĞLU KİMDİR?

Jülide İskenderoğlu 1974 yılında Balıkesir'de doğmuştur. İskenderoğlu, 27. dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale milletvekilidir. Jülide İskenderoğlu 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde AK Parti'den Çanakkale Belediye Başkan adayıdır.

Jülide İskenderoğlu Kaç Yaşında

JÜLİDE İSKENDEROĞLU NE MEZUNU?

 Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Meslek Yüksekokulu İnşaat Teknikerliği ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamladı.

Jülide İskenderoğlu Yücel

JÜLİDE İSKENDEROĞLU'NUN EŞİ KİMDİR?

 Jülide İskenderoğlu'nun eşi Yücel İskenderoğlu'dur. Çiftin 1 çocukları vardır.

Jülide İskenderoğlu Evli Mi

JÜLİDE İSKENDEROĞLU HANGİ GÖREVLERDE BULUNUD?

 Jülide İskenderoğlu, siyasî hayatına Adalet ve Kalkınma Partisi’nde başladı.

2003 yılında Çanakkale İl Kadın Kolları yönetiminde görev aldı ve daha sonra sırasıyla; AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Yerel Yönetimler Başkanı, AK Parti Çanakkale İl Yönetim Kurulu Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2010 yılında AK Parti Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanı olarak atanmasını takiben yapılan kongrede seçilerek İl Kadın Kolları Başkanı olarak görevine devam etti.

2015 yılında AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Tanıtım Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 25, 26. ve 28. Dönem Çanakkale Milletvekili Adayı oldu.

Mert Fırat'ın eşi İdil Fırat kimdir? Mert Fırat'ın eşi İdil Fırat kimdir?

Jülide İskenderoğlu Kimdir

24 Haziran 2018 seçimlerinde 27. Dönem Çanakkale Milletvekili olarak seçildi.

4 Ağustos 2018 tarihinde yapılan AK Parti Kadın Kolları 5. Olağan Kongresinde tekrar MKYK Üyesi seçilmiş, MYK Üyesi görevine getirilerek, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı, Tanıtım ve Medya Başkanlığı,   Aralık 2017 ile Mart 2021 tarihleri arasında AK Parti Kadın Kolları Ege Bölgesi Koordinatörlüğü görevlerini yaptı.

AK Parti MKYK üyesi olan İskenderoğlu, aynı zamanda Çevre, Şehir ve Kültür Başkan Yardımcılığı ve İl Teşkilat Koordinatörlüğü görevlerini de yürütmektedir.

Kaynak: Haber Merkezi