Hülya Yiğitalp’in oğlu Yiğit Tokbey, ABD’de geçirdiği zincirleme trafik kazasında hayatını kaybetti. Bu olay sonrası Yiğit Tokbey'in hayatı ile ilgili araştırmalar hız kazandı. Yurttaşlar arama motorlarında, ''Hülya Yiğitalp'in oğlu Yiğit Tokbey kimdir? Yiğit Tokbey kaç yaşında, nereli? Yiğit Tokbey ne mezunu? Yiğit Tokbey ne iş yapıyor? Yiğit Tokbey neden öldü'' sorularını aratıyor. Peki, Hülya Yiğitalp'in oğlu Yiğit Tokbey kimdir? Yiğit Tokbey kaç yaşında, nereli? Yiğit Tokbey ne mezunu? Yiğit Tokbey ne iş yapıyor? Yiğit Tokbey neden öldü? İşte tüm merak edilenler...

Hülya Yiğitalp Oğlu Kimdir

YİĞİT TOKBEY KİMDİR?

Yiğit Tokbey, 2006 yılında Özel Tarsus Amerikan Koleji’nde eğitim almaya başladı. Buradan 2010 yılında mezun oldu. Mezuniyetinin ardından aynı yıl İngiltere’de bulunan University of New Hampshire isimli üniversitede eğitim almaya başlayan Yiğit Tokbey, burada Makine Mühendisliği Bölümü’nü tamamladı. 2014 yılında mühendislik alanındaki lisans eğitimini tamamlayan Yiğit Tokbey, bu tarihten 2 yıl sonra The Gordon Institude of Engineering Leadership at Northeastern Unıversity (Northeastern Üniversitesi Gordon Mühendislik Liderliği Enstitüsü) adlı kurumda eğitim aldı. 2016 – 2017 yılları arasında aldığı bu eğitimin yanı sıra 2015 – 2017 yılları arasında da Northeastern University adlı okulda Makine Mühendisliği alanında yüksek lisansını tamamladı.

Hülya Yiğitalp Çocukları

TFF, VAR Support uygulamasına başlıyor! TFF, VAR Support uygulamasına başlıyor!

YİĞİT TOKBEY NEDEN ÖLDÜ?

Yiğit Tokbey'in 17 Ocak Çarşamba akşamı California eyaletinin Orcutt bölgesinde meydana gelen motosiklet kazasında hayatını kaybettiği öğrenildi. Yapılan açıklamada; "SpaceX mühendisi Yiğit Tokbey, Orcutt yakınlarında çok aracın çarpışması sonucu hayatını kaybetti. Tobey, SpaceX'te Kıdemli Fırlatma Mühendisiydi. Kazanın kesin nedeni ise halen araştırılıyor." denildi. Yetkililer, SpaceX'te Kıdemli Fırlatma Mühendisi olarak çalışan Tokbey'in ölümüne neden olan kazayla ilgili araştırma başlattı. Hülya Yiğitalp ile iş insanı Rıfat Tokbey’in üç çocuğundan biri olan Yiğit Tokbey'in cenazesi, işlemlerin tamamlanmasının ardından Adana'da toprağa verilmek üzere Türkiye'ye getirilecek.

Kaynak: Haber Merkezi